Woda termalna do twarzy. Naturalny środek do codziennej pielęgnacji

Co to jest woda termalna? To źródlana woda z podziemi, która ma szereg pozytywnych właściwości dla naszej skóry. Szczególnie poleca się ją osobom z wrażliwą i problematyczną twarzą, ale może być stosowana profilaktycznie do każdego rodzaju skóry. Sprawdź czy to produkt dla ciebie!

Woda termalna - co to jest?

Wody termalne to podziemne wody źródlane, o temperaturze przekraczającej 20°C w momencie ich wydobycia. Znajdują się nawet 6000 metrów pod powierzchnią Ziemi i mają szereg pozytywnych właściwości, które wykorzystywane są między innymi do lecznictwa uzdrowiskowego, ogrzewania mieszkań i do produkcji energii. Ale ostatnio ich lecznicze właściwości robią furorę w kosmetologii! 

Woda termalnaWoda termalna fot. Shutterstock

Co ciekawe największe źródła wód termalnych w Polsce znajdują się w w Ciechocinku, w Cieplicach czy w Mszczonowie, a w Europie jednym z najpopularniejszych źródeł termalnych jest słynne Vichy we Francji.

Woda termalna w kosmetologii - właściwości

Woda termalna ma bardzo dobry wpływ na skórę, ponieważ jest bogata w minerały (m. in. żelaza, sodu, selenu, litu, krzemu, potasu i magnezu), pierwiastki i mikroelementy. Jest to krystalicznie czysta woda źródlana (czysta również pod względem mikrobiologicznym). To też woda hipoalergiczna, która wzmacnia, regeneruje i łagodzi stany zapalne skóry oraz podrażnienia. Ma właściwości przeciwrodnikowe i opóźnia proces starzenia się skóry. A najbardziej ceniona jest za pomoc w leczeniu trądziku, łuszczycy i atopowego zapalenia skóry (AZS).

Woda termalnaWoda termalna fot. shutterstock

Woda termalna do twarzy

Wodę termalną można z powodzeniem stosować w codziennej pielęgnacji twarzy. Możemy używać jej zamiast zwykłej wody z kranu lub toniku. Najprostszym sposobem aplikacji jest spryskanie twarzy wodą termalną. Należy tylko zwrócić uwagę czy jest to woda:

  • hipotoniczna - która wymaga osuszenia, po 30 sekundach, żeby nie przesuszyć skóry (po prostu przetrzyj twarz czystą chusteczką lub wacikiem)
  • izotoniczna - którą możesz pozostawić na twarzy do odparowania (rzadziej spotykana)

Dobroczynne działanie tego naturalnego środka odczują przede wszystkim osoby z cerą wrażliwą, trądzikową z podrażnieniami czy stanami zapalnymi, ale można ją stosować do każdego rodzaju skóry.

Wodę termalną możesz używać też do odświeżania twarzy czy makijażu. Łagodzi podrażnienia po goleniu i słoneczne. 

Produkt ten dostaniesz w aptece, a jego cena zaczyna się od kilku, kilkunastu złotych. 

Woda termalnaWoda termalna fot. shutterstock