Równowaga PEH - na czym polega ten sposób na piękne i zdrowe włosy?

Równowaga PEH to sposób pielęgnacji włosów, który sprawia, że stają się one zdrowe i piękne. Na czym polega ten trzyetapowy proces? Sprawdź już teraz!

Równowaga PEH - co to jest?

Równowaga PEH staję się coraz bardziej popularną metodą pielęgnacji włosów. Na czym polega?Jest ona procesem pielęgnacyjnym składającym się z trzech wzajemnie uzupełniających się składników: protein, emolientów i humerktantów.

Równowaga PEH - proteiny

Zgodnie z nazwą pierwszym składnikiem w trzy etapowym procesie są proteiny. Jaki mają wpływ na nasze włosy? Dodają im objętości i wspomagają regenerację. To właśnie dzięki nim, włosy nie są matowe i oklapnięte. Co się dzieje, gdy zaczyna występować ich za mało lub za dużo? Mogą wtedy się puszyć i plątać. Jakie są przykłady protein?

  • kolagen, keratyna, jedwab - są proteinami małocząsteczkowymi, czyli wnikającymi we włosy.
  • żelatyna, żółtko jajka, jogurt - działają na powierzchni włosa
  • aminokwasy - np. walina

równowaga pehrównowaga peh shutterstock

Równowaga PEH w pielęgnacji włosów - emolienty

Emolienty to kolejny składnik równowagi PEH. Odpowiadają za natłuszczenie włosów, poprzez zatrzymanie nawilżenie i ochronę przed jego utratą. Emolienty to także pomocnik w walce z problemami skóry atopowej. Poprawiają wygląd i łagodzą stany zapalne. Nie wywołują alergii ani podrażnień. Emolienty są świetne w procesie olejowania włosów, ponieważ znajdziemy je w np. oleju arganowym lub kokosowym.

równowaga pehrównowaga peh shutterstock

PEH składniki - humektanty

Ostatnim składnikiem równowagi PEH są humektanty. To właśnie one dopełniają skuteczne działanie tego sposobu pielęgnacyjnego. Mają wpływ na działanie emolientów, które zabezpieczają włosy przed utratą wody. Można powiedzieć, że humektanty są ratunkiem dla łamliwych i zniszczonych pasm. Najbardziej znane z nich to np. aloes, czyli król w nawilżeniu i łagodzeniu. Nadaje połysk i ogranicza puszenie się włosów. Humektanty to również miód, który zapewnia nawilżenie i połysk włosów. Aby zachować równowagę PEH, ważne jest nakładanie tych składników w odpowiedniej kolejności. Zaczynamy od protein, później aplikujemy humektanty, a dopiero na końcu emolienty.

równowaga peh co to jestrównowaga peh co to jest shutterstock