Peeling chemiczny - sprawdzony sposób, który przybliży cię do cery idealnej! Sprawdź, jak go zrobić!

Peeling chemiczny to zabieg z dziedziny medycyny estetycznej. Jest przede wszystkim prosty, skuteczny i bezpieczny, dlatego możesz wykonać go sama w domu, a my podpowiemy ci, jak to zrobić.

Peeling chemiczny do twarzy - w domu czy w klinice medycyny estetycznej?

Peeling chemiczny do twarzy jest jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jego wykonanie jest proste - peeling chemiczny możesz wykonać sama w domu. Możesz  skorzystać także z usług profesjonalnej kosmetyczki lub lekarza medycyny estetycznej. Peeling chemiczny najczęściej wykonuje się na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach oraz na skórze głowy. Zabieg ten ma działanie odmładzające, wygładzające, odświeżające i regenerujące. Peeling chemiczny redukuje zaczerwienienia, zmniejsza widoczność blizn, przebarwień i poprawia ogólną kondycję skóry. Istnieje kilka rodzajów peelingu chemicznego - aby wybrać odpowiedni najlepiej skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej. Na wizycie poznasz zalety zabiegu, wskazania i przeciwwskazania. Pierwszy peeling chemiczny najlepiej wykonać w profesjonalnym salonie lub klinice medycyny estetycznej, a dopiero gdy dowiesz się, jak to zrobić i jakie składniki będę odpowiadały potrzebom twojej skóry - możesz wykonać peeling chemiczny samodzielnie w domu. 

Na czym polega peeling chemiczny

Peeling chemiczny - podobnie jak tradycyjny - polega na usunięciu martwego naskórka, dzięki czemu substancje odżywcze zawarte w kosmetykach z łatwością wnikną w głąb skóry. Dodatkowo będzie ona wygładzona. Do peelingu mechanicznego używa się mieszanki substancji chemicznych odpowiednio dobranych do indywidualnych potrzeb skóry. Istnieją trzy rodzaje peelingów chemicznych wyróżnione ze względu na poziom działania. Powierzchniowy peeling chemiczny usuwa martwy naskórek, wygładza delikatne zmarszczki, zmniejsza widoczność trądziku i zmian skórnych. Średnio głęboki peeling chemiczny wygładzi zmarszczki i głęboko oczyści skórę. Głęboki peeling chemiczny jest bolesny - do jego wykonania używa się silnych roztworów substancji chemicznych. Ten rodzaj wykonuj tylko w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej!

Peeling chemiczny do cery trądzikowej

Trądzik jest dość powszechnym problemem skórnym. Możesz się go pozbyć z pomocą peelingu chemicznego. Jak wykonać zabieg samodzielnie w domu? Najłatwiej i najbezpieczniej jest kupić gotowy roztwór. Nie musisz wtedy bawić się w chemika, martwić się o odpowiednie proporcje lub pH. Możesz użyć peelingów z kwasami: migdałowym, mlekowym, salicylowym. Kwasy najlepiej stosować jesienią i zimą, gdy słońce nie jest zbyt intensywne. Po peelingach chemicznych koniecznie zabezpiecz skórę kremem z filtrem. Powierzchowny peeling chemiczny poradzi sobie z trądzikiem, zaskórnikami, przebarwieniami i rozstępami. 

Peelingi chemiczne do stosowania w domu