Kolor bronde - naturalna i stylowa koloryzacja na lato. Sprawdź jak ją zrobić

Kolor bronde to bardzo ciekawe połączenie brązu i blondu. Nic dziwnego, że w ostatnim czasie robi ogromną furorę w social mediach - gwiazdy go uwielbiają! Kolor bronde to świetna opcja dla tych kobiet, które nigdy nie mogły się zdecydować czy chcą być brunetkami, czy blondynkami. Podążaj za najnowszymi trendami w koloryzacji i daj się skusić na kolor, którego wszyscy będą ci zazdrościć!

Kolor bronde, czyli jaki?

Kolor bronde jest ostatnio tematem numer jeden w social mediach. Jednak jak tak naprawdę wygląda? Najprościej mówiąc, jest to połączenie blondu i brązu w umiejętny sposób, tak aby wyglądało to jak najbardziej naturalnie. Kolor bronde powinien być wręcz jednolity - nie można doprowadzić do tego, aby refleksy bardzo się odznaczały. By uzyskać ten efekt, należy sporo rozjaśnić włosy w brązowym kolorze, albo nieznacznie przyciemnić włosy blond. Włosy u nasady pozostawia się jednak ciemniejsze – dlatego właśnie trudno o lepszy sposób na odrosty! Jak widzisz, dzięki takiej koloryzacji możesz zamienić je nawet w atut. Co najważniejsze, kolor bronde możesz wykonać także w domu, jeśli nie możesz liczyć na wizytę u fryzjera. Styliści podkreślają, że kluczem do sukcesu jest pozostawienie na głowie jak największej ilości włosów w naturalnym odcieniu. I to jest najtrudniejszy etap - dobranie odcienia farby tak, aby był  najbardziej zbliżony do naturalnego, a jednocześnie pozwalał uzyskać pożądany efekt. Dobiera się go do karnacji, a nawet koloru oczu!

Kolor bronde = największe trendy wśród gwiazd

Kolor bronde wiedzie absolutny prym i chyba nie ma obecnie takiej koloryzacji, która byłaby bardziej lubiana przez gwiazdy. Bronde noszą na głowie m.in. Kim Kardashian, Gisele Bündchen, Jennifer Lopez, czy Kaia Gerber. W gronie gwiazd nie zabrakło oczywiście polskiego akcentu: Honoraty Skarbek i Mariny, które także poddały się najnowszych trendom w koloryzacji. Kolor bronde jest świetną opcją na lato. Pasma wyglądają jakby muśnięte słońcem i dzięki temu prezentują się bardzo naturalnie. Aby jak najdłużej zachować efekt świeżego, lśniącego koloru nie możesz zapominać o odpowiedniej pielęgnacji. Bronde to kolor wymagający odpowiedniego szamponu. Dobrze dobrany, pozwala chronić pigmenty przed wypłukiwaniem, chroniąc włosy przed płowieniem koloru. Odżywki to także niezbędny element w planie pielęgnacyjnym. Zapewniają włosom odpowiedni poziom nawilżenia, wzmacniają je, wygładzają i nadają połysk. Co dwa – trzy tygodnie, warto zafundować włosom bronde coś wyjątkowego: pielęgnacyjnej maski do włosów zapewniającej im dodatkowe nawilżenie i jednocześnie wspaniały połysk. Pamiętaj jednak, że kolor bronde nie utrzyma się na zawsze i nawet najlepsze pielęgnacja w tym nie pomoże. Po pewnym czasie nadchodzi konieczność ponownej koloryzacji. Pasma należy odświeżać co 8 – 10 tygodni. Jeżeli farbujesz też całość włosów, odświeżenie koloru przyda się po 4-6 tygodniach. Stosuj się do wymienionych wyżej wskazówek, a będziesz mogła chwalić się pięknym, intensywnym kolorem włosów!

Kolor bronde - czy pasuje wszystkim?

Jakie są plusy tej koloryzacji i czy pasuje ona wszystkim? Kolor bronde zapewnia m.in. efekty optycznego zagęszczenia włosów. Dlatego jest to świetne rozwiązanie dla kobiet, którym marzy się większa objętość pasm. Warto wspomnieć, że najlepsze rezultaty uzyskuje się na włosach o jednolitym kolorze, które nie były farbowane. Jednym słowem, taki rodzaj koloryzacji pasuje wszystkim! Zarówno blondynki, jak i brunetki będą zachwycone efektem końcowym. Jeśli zdecydujesz się na koloryzację bronde, nie zapominaj o odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki niej twoje włosy będą piękne i lśniące, co zapewni jeszcze bardziej spektakularny. Wskazówki do utrzymania lśniącego, intensywnego koloru znajdziesz wyżej! Jeśli nadal zastanawiasz się nad odpowiednią koloryzacją na lato, kolor bronde będzie strzałem w dziesiątkę! Postaw na naturalny odcień, który wpisuje się w aktualne trendy.