BB Glow - ten zabieg daje efekt pięknej skóry twarzy bez przebarwień. Na czym to polega?

Chciałabyś mieć piękną cerę każdego dnia, bez niedoskonałości? BB Glow to odpowiedź na właśnie takie potrzeby kobiet. To zabieg makijażu permanentnego, który sprawia, że koloryt twarzy jest wyrównany i można cieszyć się piękną skórą. Zobacz na czym to polega i jakie są efekty!

Twoja skóra jest matowa, pozbawiona blasku, a w dodatku borykasz się z bliznami i przebarwieniami? W takim razie zabieg o nazwie BB Glow może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę! To innowacyjna metoda makijażu permanentnego, która świetnie wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia cerę. Twarz staje się promienna - stąd właśnie nazwa BB Glow, którą określa się ten zabieg pigmentacji twarzy.  

Co to jest BB Glow?

BB Glow to nowość wśród zabiegów kosmetycznych, który określany jest też jako makijaż permanentny. Ta metoda to część nowoczesnej, koreańskiej pielęgnacji. Polega ona na pigmentacji skóry twarzy, czyli wyrównaniu kolorytu cery. Ma to zbawienne działanie w przypadkach takich jak blizny potrądzikowe, przebarwienia, piegi, a także plamy starcze. Za pomocą pigmentów skóra znów staje się gładka i bez niedoskonałości. W dodatku możemy cieszyć się wyglądem zdrowej, rozświetlonej skóry. Zabieg BB Glow określa się jako makijaż permanentny, bo dzięki niemu twarz nie wymaga już podkładów mocno kryjących, a codzienny make up może być dużo delikatniejszy (lub można nawet z niego zrezygnować). BB Glow może być stosowany nie tylko na skórę twarzy, ale również dekolt i szyję.

bb glowbb glow fot. shutterstock

Przebieg zabiegu

Przed właściwym zabiegiem, skóra jest dokładnie oczyszczana - m.in. usuwany jest martwy naskórek np. za pomocą peelingu. Następnie twarz może być przemyta, aby wyrównać pH. W ten sposób skóra jest dobrze przygotowana do zabiegu. Jednak przed rozpoczęciem, osoba wykonując BB Glow musi podać znieczulenie miejscowe. Gdy zacznie ono działać, kolejny krok to podanie specjalnego serum, które ma za zadanie wyrównać koloryt skóry. Aplikacja tego kosmetyku odbywa się mikroigłowo.  W ten sposób serum dostaje się wgłąb skóry, a nie tylko powierzchniowo. Po aplikacji serum, na twarz nakładany jest kosmetyk nawilżający. Jak długo trwa zabieg BB Glow? Zazwyczaj ok. 2 godziny. Przez 2 tygodnie trzeba unikać promieni słonecznych, aby nie doszło do podrażnienia skóry.

bb glow przebieg zabiegubb glow przebieg zabiegu fot. shutterstock

BB Glow efekty i jak długo się utrzymują?

Już po pierwszym zabiegu BB Glow zauważysz rozjaśnienie cery, a także poprawę kolorytu i wyrównanie. Twoja skóra będzie wyglądała na młodszą i odżywioną, bez niedoskonałości. Jednak, tak jak zazwyczaj to bywa w przypadku najróżniejszych zabiegów kosmetycznych, niestety dla trwalszego efektu trzeba go powtarzać. Jak często i ile razy powinno się to wykonać - to sprawa tak naprawdę indywidualna. Zależeć to może między innymi od charakteru i ilości niedoskonałości skórnych, a także jak twoja skóra reaguje właśnie na tę metodę pigmentacji twarzy. Po kilku powtórzeniach, efekt może utrzymać się nawet przez cały rok. Zastanawiasz się ile kosztuje pojedynczy zabieg BB Glow? Ceny są bardzo różne, zależnie od województwa i samego salonu. Możesz spodziewać się kosztu w przedziale 200 - 500 zł. Czasem można od razu kupić pakiet zabiegów, co często jest bardziej opłacalne.

Przeciwwskazania do zabiegu

Niestety nie każdy może poddać się temu zabiegowi. BB Glow nie będzie odpowiedni osób, które cierpią na choroby autoimmunologiczne, a także nowotworowe. Wśród chorób, które wykluczają z zabiegu są również choroby krwi, padaczka, nieleczona cukrzyca. Nie można mieć wtedy również żadnych infekcji ani chorób zakaźnych. Wśród przeciwwskazań do poddania się zabiegowi jest także aktywny trądzik. Z wykonaniem takiego zabiegu powinny wstrzymać się również kobiety w ciąży oraz młode mamy. Jeśli jesteś wrażliwa na składniki aktywne kosmetyków niezbędnych do wykonania zabiegu to niestety to również jest przeciwwskazanie do poddania się BB Glow.

Więcej o: