Polska projektantka stworzyła suknię ślubną na cześć Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy jego urodzin

Metka wypełniona wodą święconą i cytat Jana Pawła II o miłości to elementy, które znalazły się w oryginalnym projekcie sukni ślubnej, stworzonej przez Karolinę Seeger. Model o nazwie Watykan ma premierę dziś - w setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły.

Suknia ślubna w hołdzie polskiemu papieżowi 

Dziś, czyli w poniedziałek 18 maja mija sto lat od narodzin Karola Wojtyły, który w 1978 roku został wybrany papieżem. Dla wielu Polaków, postać Jana Pawła II ma szczególne znaczenie, zarówno ze względu na sprawowaną funkcję duchową, jak i status jednego z najbardziej znanych rodaków na świecie. Z okazji setnej rocznicy urodzin polskiego papieża, projektantka Karolina Seeger stworzyła specjalny model sukni ślubnej, która ma być hołdem dla Ojca Świętego. Model z limitowanej kolekcji nazywa się Watykan i posiada oryginalne elementy, których z pewnością nie znajdziemy w klasycznych sukniach ślubnych. 

W rocznicę setnych urodzin Jana Pawła II chciałam podkreślić, że pamięć o nim jest wciąż żywa. Suknia ślubna stworzona w hołdzie Ojcu Świętemu pochodzi z limitowanej kolekcji o wysokich walorach estetycznych, ale przede wszystkim symbolicznych. W ten sposób chciałam uczcić pamięć o Papieżu. Będzie to robiła także każda Panna Młoda, która zdecyduje się stanąć na ślubnym kobiercu właśnie w tej kreacji

– mówi projektantka z Wrocławia. O jakich oryginalnych elementach mowa?

Karolina Seeger wszyła w suknię metkę wypełnioną wodą święconą z WatykanuKarolina Seeger wszyła w suknię metkę wypełnioną wodą święconą z Watykanu mat. prasowe

Metka z wodą święconą z Watykanu

W sukni ślubnej stworzonej na cześć Jana Pawła II, znajdziemy wszytą w środku specjalną metkę, która została wypełniona wodą święconą pochodzącą z Bazyliki Św. Piotra w Watykanie. Projektantka przywiozła ją z Włoch w styczniu tego roku. 

Od dłuższego czasu przygotowywałam projekt sukni, który będzie w całości poświęcony pamięci o Ojcu Świętym. Sam pomysł na stworzenie metki, której elementem będzie woda święcona zrodził się w wyniku mojej podróży do Watykanu

- opowiada Karolina Seeger. Z Włoch pochodzi również tiul, z którego uszyto sukienkę, a koronki ściągnięto z Nowego Jorku. Suknia ma kształt litery "A", rękaw o długości 3/4, zabudowany dekolt i odcinany dół. Oprócz tego, w wewnętrznej warstwie sukni ślubnej znajdziemy słowa Jana Pawła II, a dokładnie cytat z homilii wygłoszonej w czasie mszy św. na Błoniach 10 czerwca 1979 roku. Chodzi o słowa: „Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć… Musicie być mocni miłością, która cierpliwa jest, łaskawa jest...”.

Suknia ślubna Watykan projektu Karoliny SeegerSuknia ślubna Watykan projektu Karoliny Seeger mat. prasowe

Ile kosztuje suknia ślubna Watykan?

Suknia ślubna Watykan projektu Karoliny Seeger to koszt 10 tysięcy złotych. Projektantka często inspiruje się podróżami, przywożąc zza granicy materiały i dodatki, które następnie wykorzystuje w kolekcjach. Niedawno stworzyła również specjalną linię maseczek ochronnych na ślub, dopasowanych stylem do sukni panny młodej. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.