Popielaty blond - ten kolor włosów nadal jest bardzo modny. Komu pasuje i jak go uzyskać?

Popielaty blond to jednej z najmnodniejszych kolorów włosów ostatnich kilku lat. Kobiety lubią go za nietuzinkowość i uniwersalność. Jak uzyskać taki kolor i komu najbardziej będzie pasować?

Włosy blond są często pożądanym kolorem, a blondynki uważane są za naturalne i bardzo kobiece. Jednak już od kilku sezonów triumfuje niebanalny odcień tego koloru, który nadaje pazura i nowoczesnego wyglądu. Popielaty blond kojarzyć się może trochę z siwymi włosami, dlatego czasem określany jest nawet jako siwy blond. Jednak to ten kolor został pokochany przez wiele kobiet, a skusiły się na niego nawet niektóre celebrytki i gwiazdy.

Popielaty blond - z czego wynika popularność tego koloru włosów

Zaletą tego koloru jest jego uniwersalność, bo pasuje właściwie do każdego typu urody, ale szczególnie kobietom z jasną karnacją. Mogą się na niego zdecydować zarówno kobiety z niebieskimi oczami, jak i ciemnymi. Nie ma tutaj również żadnych ograniczeń wieków - popielaty blond pasuje osobom w każdym wieku, a kobiety w dojrzałym wieku mogą się dzięki niemu nawet odmłodzić. Trzeba również przyznać, że jest to kolor nietuzinkowy i wyróżnia się wśród typowych, naturalnych kolorów. Jednak ten chłodny blond nie jest kontrowersyjny i zbyt rzucający się w oczy, dlatego nie trzeba obawiać się, że za bardzo zwrócimy na siebie uwagę. 

 

Chłodny blond - jak przygotować włosy?

Marzysz o zmianie koloru na popielaty blond? Musisz wiedzieć, że najlepiej przygotować się do zmiany koloru nawet kilka tygodni wcześniej. Chodzi tutaj głównie o odżywienie włosów, aby były w jak najlepszej kondycji i nie wyglądały na zniszczone. Rozdwojone końcówki i suche kosmyki w połączeniu z tym chłodnym blondem mogą niestety postarzyć i w dodatku sprawiać wrażenie zaniedbanych. Tylko błyszczące i odżywione włosy o tym odcieniu będą prezentować się naprawdę dobrze. Z tego powodu upewnij się, że Twoje włosy są w dobrej kondycji, w momencie w którym przechodzisz do ich farbowania. Sposobów na odżywienie włosów jest bardzo wiele - kremowanie, olejowanie, stosowanie maseczek. Te domowe metody na pewno pomogą w uzyskaniu pięknych włosów. W dodatku postaraj się stosować szampon o dobrym składzie - bez mocnych detergentów. Po każdym myciu używaj również odżywki. Na ten czas możesz też zrezygnować z używania suszarki, a szczególnie ciepłego nawiewu. 

popielaty blondpopielaty blond fot. shutterstock

Jak uzyskać chłodny blond?

Ten modny odcień nie jest zbyt łatwym kolorem do uzyskania, szczególnie jeśli chodzi o jasny popielaty blond. Dlatego niestety najlepiej jest w celu koloryzacji udać się do profesjonalisty. Nawet najlepsza farba blond może być niewystarczająca. Szatynki oraz brunetki mogą mieć problem z rozjaśnieniem włosów aż w takim stopniu, aby uzyskać zadowalający efekt. W dodatku zabieg ten musi być wykonany prawidłowo, aby za bardzo nie zniszczyć włosów. Z tego powodu właściwie tylko naturalne, jasne blondynki mogą pozwolić sobie na farbowanie na ten zimny blond w domu. Tak czy inaczej - ten odcień kolorów włosów może wymagać koloryzacji nawet w kilku etapach. Warto również wiedzieć, że chłodne odcienie blondu są bardzo różne, więc warto wybrać ten, który najbardziej nam pasuje. Wśród najmodniejszych królują m.in.: ciemny popielaty blond i platynowy blond. 

Zobacz też: Modne fryzury damskie półdługie 2020 - na jaką się zdecydować?

 

Jak dbać o farbowane włosy w chłodnym odcieniu? 

Jeśli Twoje włosy mają już pożądany wygląd i jest już na nich farba popielaty blond to pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji. Ważne jest tutaj stosowanie odpowiednich szamponów do farbowanych włosów, które ochronią kolor przed spłukaniem. W sklepach znajdziesz nawet takie specjalnie przeznaczone do chłodnych odcieni np. fioletowy szampon. W dodatku takie kosmetyki regenerują włosy i odżywiają. Warto również stosować specjalne maseczki na włosy. Podcinanie końcówek również jest pożądane, bo to dobry sposób na zachowanie zdrowego wyglądu kosmyków. Wtedy popielaty blond będzie wyglądać najbardziej atrakcyjnie!

Zobacz też: Sombre blond - hit w koloryzacji dla blondynek na wiosnę 2020

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.