Sombre blond - hit w koloryzacji dla blondynek na wiosnę 2020. Zdecydujesz się?

Masz blond włosy, ale chcesz zmienić coś w swojej fryzurze? Zdecyduj się na sombre blond. To subtelny, ale i stylowy efekt, który wiosną 2020 będzie bardzo popularny!

Odcieni blondu mamy wiele: platyna, miodowy, słomiany, beżowy... Jeśli jesteś blondynką i właśnie zastanawiasz się nad zmianą koloru włosów lub chcesz trochę poeksperymentować, to idealnym wyborem będzie dla ciebie modne w tym sezonie sombre blond. To delikatna koloryzacja, która spodoba się kobietom stawiającym na naturalny wygląd. Jest to także dobry wybór dla tych, które jeszcze nigdy nie robiły niczego z włosami, ale chciałyby spróbować. Może w tym sezonie się skusisz? 

Sombre blond - co to? 

Koloryzacja sombre blond to bezapelacyjnie hit na 2020 rok, ale modna jest już od kilku sezonów. Stawia przede wszystkim na naturalność i mówi się, że jest to delikatniejsza forma ombre. W sombre blond włosy mają wyglądać jakby zostały rozjaśnione słońcem - tak jakbyś wróciła z wakacji nad morzem, a twoje końcówki lekko się rozjaśniły. Oczywiście rozjaśniony blond może być pociągnięty także wyżej w formie cienkich pasemek, ale musi być to zrobione nierówno, aby uzyskać naturalny look. Ponadto przejścia między kolorami w sombre są o wiele subtelniejsze niż w ombre. Do tej koloryzacji używa się więc dwóch lub trzech blond kolorów o bardzo zbliżonych odcieniach. To doskonały wybór, jeśli chcesz tylko odrobinę zmienić swój wygląd i odświeżyć swój naturalny kolor. Jest to także idealna propozycja na wakacje! 

Sombre blond bob - hit sezonu wiosna 2020! 

 

Jedną z najmodniejszych fryzur na wiosnę 2020 okazuje się być bob w różnej wersji: krótki, długi, asymetryczny. To fryzura sięgająca mniej więcej do ramion, polegająca na równym ścięciu włosów. Często wzbogacona jest też o grzywkę. Jeśli więc połączysz oba te trendy w jednej fryzurze, to osiągniesz najmodniejszy look sezonu. Jednak pamiętaj, że sombre blond na krótkich włosach nie wygląda najlepiej. O wiele lepszym wyborem będzie tutaj średni bob, asymetryczny lub sombre long bob. 

Sombre blond długie włosy 

 

Najładniejszy efekt sombre osiągniesz na długich włosach. Pamiętaj jednak, aby rozjaśnione włosy zaczynały się rozjaśniać mniej więcej od połowy długości. Fryzjer nie może też zapomnieć o rozjaśnionych pasemkach u nasady. Możesz też zdecydować się na modny efekt w postaci sombre blond z ciemnym odrostem. Idealny rezultat takiej koloryzacji można uzyskać tylko na odpowiednio długich włosach. Fryzjer omija wtedy nasadę włosów, a rozjaśnione pasemka pojawiają się od połowy długości. 

Sombre blond z brązem

 

Bardzo fajną propozycją jest też sombre blond zmieszane z brązem. W tej koloryzacji nasada włosów jest w tonacji brązowej, a mniej więcej od połowy pojawiają się blond pasma aż do samego dołu. Tworzy to efekt kontrastów. Pamiętaj jednak by łączyć ciepłe tony z ciepłymi, a chłodne z chłodnymi. Tylko wtedy uzyskasz odpowiedni rezultat, który będzie wyglądał stylowo. 

Sombre blond - jak zrobić samemu? 

Właściwie koloryzacji tej nie powinno się robić samemu, gdyż fryzjer wie lepiej, jak rozmieścić pasma, aby wyglądały naturalnie. Jeśli jednak nie możesz iść do fryzjera lub po prostu chcesz spróbować zrobić to sama, potrzebna ci będzie farba rozjaśniająca lub rozjaśniacz. Oto sombre blond krok po kroku

  • nałóż gumowe rękawiczki i przygotuj farbę/rozjaśniacz według wskazówek na opakowaniu. 
  • nałóż farbę palcami lub pędzelkiem na wybrane pasma w taki sposób, aby najwięcej produktu było na końcówkach włosów. 
  • odczekaj tyle minut, ile widnieje na opakowaniu produktu, który użyłaś.
  • następnie spłucz, umyj włosy i nałóż odżywkę. 
  • wysusz i ciesz się nową fryzurą

Czy w tym sezonie zdecydujesz się na modne sombre blond? Nam się bardzo podoba! 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.