Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla w sukni, którą zaprojektowała Gosia Baczyńska! Znamy szczegóły kreacji!

Olga Tokarczuk to tegoroczna laureatka literackiej Nagrody Nobla. O kreacji, w której pisarka odebrała wczoraj tę wyjątkową nagrodę będzie się mówić jeszcze długo po tym wydarzeniu. Noblistka zaprezentowała się w pięknej sukni, którą zaprojektowała Gosia Baczyńska. Wiemy, co było inspiracją do stworzenia właśnie takiej stylizacji!

Olga Tokarczuk w sukni Gosi Baczyńskiej

Wczoraj niemal cała Polska śledziła transmisję z wręczenia naszej rodaczce Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 2018 rok. Wiele osób zastanawiało się wcześniej na czyj projekt zdecyduje się Olga Tokarczuk. Pisarka postawiła na współpracę z Gosią Baczyńską, która miała okazję ubierać nawet księżną Kate Middleton, podczas jej pobytu w Polsce. Jak przyznała noblistka, sukienka to ukłon w stronę sufrażystek oraz Selmy Lagerloef, pisarki i działaczki na rzecz praw kobiet, która równo 110 lat temu odebrała własną Nagrodę Nobla. Piękna, długa suknia w kolorze atramentu to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Kreacja była nie tylko elegancka, ale również doskonale wpisywała się w obowiązujący protokół zachowując przy tym styl pisarki. Gosia Baczyńska postawiła na welurowy materiał, który jest nie tylko wygodny, ale również niezwykle szykowny. Pomysł na dekolt w tym przypadku powstał z najnowszej kolekcji projektantki, którego inspiracją była epoka renesansu. Stójka i okrągły dekolt powstały z tiulu, co nadało niepowtarzalnego charakteru całej sukni. Długie rękawy zakończono koronkowymi, czarnymi mankietami.  Asymetryczny przód sukienki optycznie wydłużył sylwetkę. Media zgodnie stwierdziły, że Olga Tokarczuk podczas wczorajszego wydarzenia prezentowała się znakomicie!

 

Olga Tokarczuk postawiła na wyjątkową fryzurę

Fryzura Olgi Tokarczuk również nie była przypadkowa. Pisarka zdecydowała się na upięcie swoich długich dredów. Kok został ozdobiony biżuterią, stworzoną we współpracy z jubilerką Kasią Wójcik. W tym przypadku postawiono na delikatne spinki z printem, które powstały z oksydowanego srebra. Ciemne kolory doskonale współgrały z suknią pisarki. Jak się okazuje, symbolizują niezależność oraz kreatywność, co idealnie oddaje charakter Olgi Tokarczuk.

Zobacz wideo

Olga Tokarczuk laureatką Nagrody Nobla

Pisarka jest piątą, polską laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Olga Tokarczuk otrzymała to wyjątkowe wyróżnienie

za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic, jako formę życia.

Ceniona w Polsce i na świecie autorka na ceremonię wręczenia nagrody zabrała ze sobą syna z żoną, męża oraz Agnieszkę Holland, która towarzyszyła pisarce podczas uroczystości w Sztokholmie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.