Modne paznokcie 2020: kwadratowy manicure. Kiedy warto go zrobić?

Kwadratowe paznokcie to miła odmiana od klasycznych migdałków czy okrągłego kształtu. Komu pasują i kiedy warto się na nie zdecydować? Podpowiadamy!

Modne paznokcie 2020 - kwadratowy manicure

Modny manicure w 2020 roku, to prawdziwy mix trendów! Zadbane paznokcie są nieodłącznym elementem dobrego wyglądu. Nie ma reguły, co do tego, jaki kształt powinny mieć paznokcie. Wszystko zależy od tego, co nam się podoba i w czym dobrze się czujemy. Była moda na spiczaste paznokcie, na migdałki, ale to kwadratowe paznokcie stały się hitem ostatniego sezonu. O tym, że wygląd dłoni ma duże znaczenie, nie musimy nikogo przekonywać. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że każdy z poszczególnych kształtów paznokci miał swój moment w historii. Inspiracji na jesienne stylizacje możemy szukać w modzie z lat 70, podobnie jest z paznokciami. To właśnie wtedy najpopularniejszym kształtem paznokci był kwadrat! Trendy modowe ubiegłych lat stale powracają i podobnie jest z paznokciami.

Zobacz kosmetyki do pielęgnacji paznokci! 

Moda 2020 - Jak zrobić kwadratowe paznokcie?

Jeśli zdecydowałyśmy się na zmianę dotychczasowego kształtu naszych paznokci, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach przed rozpoczęciem piłowania:

  • nigdy nie piłujemy paznokci w powietrzu - dłonie zawsze powinny mieć stabilne oparcie, szczególnie wtedy, kiedy paznokcie piłujemy na kształt kwadratu
  • przed rozpoczęciem piłowania paznokcie muszą być suche
  • pamiętajmy, że paznokcie piłujemy w jednym kierunku - w przeciwnym razie narażamy je na rozdwojenie
  • nie zapominajmy o doborze odpowiedniego pilnika - gradacja pilniczka powinna być dopasowana do stanu płytki naszych paznokci.

Modny manicure - kwadratowe paznokcie na szerokiej płytce

Zastosowanie podstawowych zasad z pewnością ułatwi nam samodzielne nadanie kształtu paznokciom. Teraz nie pozostało nic innego, jak wziąć się do pracy. 

  • Linię brzegową paznokcia piłujemy na prosto, trzymając pilnik prostopadle, do momentu uzyskania pożądanej długości.
  • W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy pozostawić ostro zakończone rogi lub delikatnie je zaokrąglić.
  • Zanim jednak przystąpimy do piłowania paznokci w kwadrat, upewnijmy się czy ich długość jest odpowiednia. Jeśli paznokcie będą zbyt krótkie, prawdopodobnie nie uda nam się uzyskać takiego kształtu za pierwszym razem.

Paznokcie okrągłe czy kwadratowe?

Wybór kształtu paznokci to indywidualna sprawa. Część osób, chcąc podążać za trendami, decyduje się na zmianę kształtu paznokci. Warto jednak zdać sobie sprawę, że kwadratowy kształt paznokcia nie będzie pasował każdej z nas. Jeśli masz paznokcie o szerokiej płytce, lepiej zrezygnuj z takiego kształtu. Paznokcie kwadratowe mają to do siebie, że mogą optycznie skrócić i poszerzyć palce, dlatego wykonanie takiego kształtu zaleca się osobom o smukłych dłoniachInaczej jest w przypadku okrągłych paznokci, które wysmuklają i wydłużają palce. Zanim zdecydujemy się na dany kształt, zastanówmy się, który będzie odpowiedni dla naszych dłoni.

Zobacz modne lakiery do paznokci na Avanti24.pl!

Paznokcie żelowe kwadratowe

Kwadratowy kształt zdecydowanie łatwiej uzyskać na paznokciach żelowych. Dlaczego? Nie musimy się wówczas martwić długością naszych paznokci, ani ich naturalnym kształtem. Przedłużenie żelem daje możliwość uzyskania wymarzonej długości oraz nadania odpowiedniej formy naszym paznokciom. 

Pomysł na kwadratowe -  paznokcie matowe

Kwadratowe paznokcie nie dość, że są wygodne w codziennym życiu, to wyglądają bardzo elegancko. Matowe paznokcie mogą być miłą odmianą od zwykłego manicure. Poza tym mat stanowi dobrany duet z kwadratowymi paznokciami, tworząc niewątpliwie urzekający efekt.

Paznokcie kwadratowe neonowe

Po neonowych ubraniach i akcesoriach, przyszedł czas na neonowe paznokcie. Intensywne kolory mogą przełamać kolorystycznie stonowane stylizacje, albo być ich uzupełnieniem. Od wyrazistego różu i zieleni, po rzucającą się w oczy żółć lub pomarańcz. Możesz zdecydować się na pokrycie wszystkich paznokci danym kolorem lub zaszaleć i łączyć neony z innymi kolorami. Wybór należy do Ciebie!

Więcej o: