Jak dobrać biżuterię na komunię? Ozdoby dla mamy i dziecka

Jak dobrać biżuterię na komunię? Jeśli chcesz dopełnić stylizację dziecka subtelnymi ozdobami, mamy kilka cennych wskazówek. Szykując stylizację dla siebie, pamiętaj o eleganckim wyglądzie. Biżuteria to ważny akcent zestawień na szczególne okazje.

Jak dobrać biżuterię na komunię? Ozdoby dla mamy i córki

Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać biżuterię na komunię, pamiętaj o jednej zasadzie: ozdoby dopasowujemy do charakteru sytuacji. Komunia święta to sakrament, a najważniejsza część wydarzenia odbywa się w kościele (a nie w restauracji). Strój powinien być elegancki i skromny. Jeśli chodzi o biżuterię, najlepszym wyborem dla dziewczynki przystępującej do komunii będą subtelne ozdoby: pojedyncza bransoletka i kolczyki-sztyfty albo małe kółka (jeśli ma przekłute uszy). Rezygnując z kolczyków, można założyć na szyję delikatny łańcuszek.

Do wyboru jest złota biżuteria na komunię, biżuteria srebrna albo ozdoby z pereł. Te ostatnie są aktualnie bardzo modne i nie muszą być prawdziwe, by wyglądać przepięknie! Te same zasady należy zastosować dobierając biżuterię dla siebie. Podczas komunii dziecka najlepiej postawić na szykowną, ale prostą biżuterię, pamiętając o tym, że ten dzień będzie długi i aktywny, a więc ozdoby nie powinny nam przeszkadzać. Zrezygnujmy ze sztywnych bransoletek, które mają tendencję do spadania. Wybierzmy naszyjnik, który nie będzie się zaczepiał do sukienki, ani zwisał zbyt nisko, tak żeby nie trzeba było ciągle go poprawiać.  

Biżuteria z pereł - modna propozycja na komunię 

Perły wróciły do mody i nosimy je w każdej postaci! Perłowa bransoletka dopełni białą sukienkę albo albę komunijną, a dziecko wykorzysta ją potem również przy innych okazjach. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnej biżuterii mogą być ozdobne spinki do włosów. Sklepy z biżuterią oferują aktualnie wiele oryginalnych modeli. Spinki posłużą do stworzenia fryzury, a jednocześnie będą pełnić rolę dekoracyjną. Spinki może wykorzystać również mama dziecka przystępującego do komunii. Wcale nie są zarezerwowane tylko dla małych dziewczynek! Biżuterię z pereł znajdziesz na przykład w kolekcji Lilou. 

Złota biżuteria na komunię

Złota biżuteria na komunię to klasyk. Jest odpowiednia zarówno dla małej dziewczynki, jak i mamy. Dziecku zaproponujemy minimalistyczne bransoletki albo pojedynczy, cienki łańcuszek. Mama może sobie pozwolić na nieco masywniejszą biżuterię, pamiętając oczywiście o wcześniejszych zasadach. Złota biżuteria na komunię to również piękna pamiątka dla dziecka. Jeśli dajemy ją córce w prezencie, pozostanie z nią na zawsze. Wybierzmy element, na którym można coś wygrawerować albo taki, który córka będzie mogła nosić potem na co dzień. Złoto nigdy nie wychodzi z mody, a oprócz tego ma wartość w surowcu. Złoto pięknie komponuje się z białym kolorem sukienki i doda stylizacji nutę elegancji. 

Biżuteria srebrna na komunię

Biżuteria srebrna na komunię to opcja, która prawdopodobnie cieszy się największą popularnością. Jest tańsza od złota, a może być równie urocza. Aby uzupełnić sukienkę komunijną wystarczy niewielka, srebrna bransoletka. Może być ozdobiona brylancikami, które dodadzą stylizacji blasku. Jak dobrać biżuterię na komunię, aby nie przesadzić? Jeśli decydujemy się na świecące ozdoby, lepiej ograniczyć ich ilość do minimum, to znaczy jednego, maksymalnie dwóch elementów.

Srebrna biżuteria bez świecidełek jest skromniejsza od złota i pasuje do każdego ubioru, dlatego to dobry wybór również dla mamy dziecka. Będzie dobrze pasować do kolorowych sukienek, które chętnie wybieramy wiosną.   

Więcej o: