Pigcasso: świnia-malarka zaprojektowała zegarek dla Swatch

Pigcasso to najbardziej znana świnia na świecie. Jej obrazy wystawiane są w światowych galeriach, a zysk ze sprzedaży trafia na konto organizacji, która walczy z wykorzystywaniem zwierząt hodowlanych. Jeden z obrazów Pigcasso ozdobił zegarek marki Swatch.

Pigcasso to 200 kilogramowa świnia mieszkająca w Kapsztadzie, która zamiast do rzeźni trafiła do charytatywnej organizacji Sanctuary SA. Nowa opiekunka odkryła w świni talent malarski, stawiając pewnego dnia przed Pigcasso sztalugę oraz wtykając w ryjek pędzel pokryty farbą. Okazało się, że świnia nie tylko nie zjada pędzla, ale tworzy bardzo ciekawe, abstrakcyjne obrazy.

Świnia, która maluje zaprojektowała zegarek dla Swatch

Do tej pory Pigcasso sprzedała 21 obrazów. Najdroższy kosztował 1730 tysięcy funtów. "Artystka" używa nietoksycznych farb dla dzieci, a jej dzieła doczekały się już wystawy w Londynie, Paryżu, Berlinie i Amsterdamie. Malarstwem Pigcasso zainteresowała się marka Swatch, która postanowiła wykorzystać jedno z jej dzieł do ozdobienia zegarka. Świnia ma także swoje konto na instagramie, które obserwuje prawie 7 tysięcy użytkowników. 

Artystyczny zegarek specjalny SWATCH – ze świadectwem autentyczności – będzie dostępny w limitowanej edycji w liczbie 2019 sztuk od 5 lutego 2019 r. wraz z nastaniem Roku Świni. Pasek FLYING PIG BY MS. PIGCASSO. został ozdobiony intensywnym zielono-niebieskim paskiem, natomiast tarcza różowo-fioletowymi maźnięciami, które powinny spodobać się wszystkim miłośnikom sztuki nowoczesnej.

Więcej o: