Limitowana kolekcja Swatch przygotowana z holenderskim muzeum narodowym

Natalia Stachacz
13.08.2018 14:37
Co łączy modę i sztukę? Bardzo wiele! Kolekcje inspirowane słynnymi obrazami czy rzeźbami, niesamowite instalacje na pokazach mody, a nawet misterne zdobienia ubrań i dodatków udowadniają, że te dwie dziedziny są sobie bardzo bliskie. Tym razem do świata sztuki zaprasza nas Swatch.

Trzy najnowsze modele zegarków Swatch to efekt współpracy marki z Rijksmuseum - znanym na całym świecie holenderskim muzeum narodowym. Szwajcarki brand na nowo zinterpretował słynne dzieła, znajdujące się w jego zbiorach. A te są imponujące: Rijksmuseum posiada ponad 8000 dzieł sztuki i historycznych eksponatów, które powstawały od 1200 roku do czasów współczesnych.

Szwajcarski producent zegarków nawiązuje współpracę ze światowej klasy muzeami sztukiSzwajcarski producent zegarków nawiązuje współpracę ze światowej klasy muzeami sztuki Mat. prasowe

Po raz pierwszy w historii Swatch, projektantów zainspirowała sztuka historyczna. Trzy nowe modele, wchodzące w skład jesienno-zimowej kolekcji „Worldhood”, są dostępne w sklepie Rijksmuseum, salonach marki Swatch oraz online. Na zegarkach znajdziemy fragmenty obrazów takich jak: "Spektakl ze statkiem z fajerwerkami i kolumny Herkulesa" Jacoba Neefsa czy "Upadek człowieka" Cornelisa van Haarlem. Oczywiście całość wykończona jest nutą współczesności, dzięki czemu każdy model świetnie wkomponowuje się w aktualne trendy. 

Efekt współpracy marki Swatch z RijksmuseumEfekt współpracy marki Swatch z Rijksmuseum Mat. prasowe

Co ważne,  kooperacja z Rijksmuseum to dopiero początek artystycznej współpracy Swatch ze światowej klasy muzeami. Kolejna jej odsłona już jesienią. 

autor
Wybór redakcji. Natalia Stachacz - kierownik redakcji
Gorące nowości: ubrania i dodatki

Gorące nowości: ubrania i dodatki

Na sklepowych półkach zaczyna pojawiać się coraz więcej produktów z jesiennych kolekcji. Wśród najciekawszych premier ostatnich tygodni znalazły się nie tylko ubrania i dodatki, ale także kosmetyki, a nawet multibrandowa platforma zakupowa.

Więcej o: