Jak wybierać buty trekkingowe, czyli niezbędne obuwie na górskich szlakach

Angelika Sobańska
07.08.2019 14:46
Buty trekkingowe

Buty trekkingowe (fot. shutterstock.com)

Buty trekkingowe to obuwie dla miłośników przemierzania trudnych szlaków turystycznych, zarówno na terenach górskich i leśnych. Mając je na nogach nie straszne nam żadne przeszkody i może być pewni najwyższego komfortu i bezpieczeństwa. Wybraliśmy stylowe i funkcjonalne modele damskie, męskie i dziecięce.

Lekkie buty trekkingowe na lato damskie

Lekkie buty trekkingowe na lato damskieLekkie buty trekkingowe na lato damskie fot. materiały partnera

Uwielbiasz chodzenie po górskich terenach lub wspinaczkę? A może dopiero chcesz zacząć tego typu aktywność? W takim wypadku koniecznie potrzebujesz specjalnych butów przystosowanych do trudnych warunków. Najlepszym wyborem są buty trekkingowe na lato damskie. Takie obuwie jest specjalnie zaprojektowane w celu ochrony stopy przed czynnikami zewnętrznymi. W dodatku zapewniają najwyższy komfort, pozwalający na przemierzanie wielu kilometrów nawet po bardzo wymagającym podłożu. To wszystko dzięki specjalnym materiałom i zastosowanym technologiom. Do wyboru są buty trekkingowe niskie lub zabudowane nad kostką. Producenci obuwia zadbali nie tylko o funkcjonalność, ale również o ładny design - w sklepach znajdziemy buty trekkingowe dla kobiet w kobiecych kolorach.

Buty trekkingowe na lato męskie

Buty trekkingowe na lato męskieButy trekkingowe na lato męskie fot. materiały partnera

W sklepach jest również duży wybór butów trekkingowych dla mężczyzn, którzy lubią długie, ekstremalne wyprawy po wymagającym podłożu. Buty trekkingowe męskie to gwarancja bezpieczeństwa i najwyższego komfortu. Trzeba przyznać, że są one w dość wysokich cenach, ale w tym przypadku naprawdę warto zainwestować. Zwykłe buty mogą zniszczyć się podczas długiej wyprawy po trudnym podłożu, a ponadto nasze stopy nie będą odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią i są narażone na inne uszkodzenia. Obuwie tego typu jest różnorodne, więc przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów. Należy zastanowić się m.in. jak długa będzie nasza wyprawa, jak trudny będzie teren, czy będziemy mieć duże obciążenie ze sobą i jakiej pogody się spodziewamy.

Buty trekkingowe HI - TEC

Buty trekkingowe HI - TECButy trekkingowe HI - TEC fot. materiały partnera

HI - TEC to marka specjalizująca się w produkcji obuwia outdoorowego. Buty trekkingowe HI - TEC sprawdzą się na szlakach turystycznych w górach i lasach, ale również wiele osób zakłada je po prostu na wyjście na miasto. Klienci cenią sobie w nich nie tylko funkcjonalność, ale również dobry wygląd i stosunkowo niewielką cenę w porównaniu do niektórych innych marek. 

Buty trekkingowe dla dzieci

Buty trekkingowe dla dzieciButy trekkingowe dla dzieci fot. materiały partnera

Producenci obuwia zadbali również o specjalne obuwie dla najmłodszych podróżników. Jeśli planujemy wyjazd rodzinny i mamy zamiar dużo czasu spędzić na nogach to kwestia obuwia jest tutaj niezwykle ważna. W ten sposób nie musisz się martwić, że dziecku będzie niewygodnie, buty przemokną lub nastąpi uszkodzenie mechaniczne stopy. Buty trekkingowe dla dzieci, oprócz przystosowania do specjalnych warunków, są również dostosowane do potrzeb rozwijającej się stopy dziecka. Tak jak w przypadku wszystkich butów dziecięcych, kluczowe jest dobranie odpowiedniego rozmiaru buta. Tylko wtedy mamy pewność, że buty spełnią swoją rolę.