Jak wybierać legginsy sportowe i na co dzień - przedstawiamy stylowe modele

Legginsy to bardzo wygodne spodnie, które są niezwykle praktyczne jako ubranie sportowe, ale również można je nosić na co dzień. To dobry wybór jeśli lubimy dopasowane ubrania. Przedstawiamy świetne modele dla kobiet i dziewczynek.

Legginsy sportowe

Legginsy sportoweLegginsy sportowe fot. sport-shop.pl, 4f.com.pl

Jeśli jesteś aktywna fizycznie i często biegasz lub chodzisz na siłownię to doskonale wiesz, że odpowiednie ubranie jest niezbędne. Oprócz dobrych butów, ważny jest wybór dolnej części garderoby. Jeśli lubisz dopasowane ubrania to dobrym wyborem mogą być legginsy sportowe. W przypadku tego typu spodni liczy się ich funkcjonalność, wygląd, a także na ile są komfortowe. Ważne, żeby dobrze dobrać rozmiar i nigdzie nas nie opinały. Często sportowe modele są bezszwowe co jeszcze bardziej zwiększa nasz komfort. Ważny jest też materiał z jakich wykonane są legginsy sportowe. Jeśli trening jest intensywny to warto wybrać takie z szybkoschnącej tkaniny, która odprowadza wilgoć. Niektóre mają również modne wstawki z siateczki, które regulują przepływ powietrza. Jeśli potrzebujemy legginsów do biegania to mogą być one nawet krótszej długości. Natomiast jeśli idziemy na zajęcia fitness lub jogę to lepiej wybrać takie z długimi nogawkami, aby lepiej ochronić nogi. 

Legginsy na lato

Legginsy na latoLegginsy na lato fot. materiały partnera

Legginsy nie muszą być tylko ubraniem na siłownię lub do biegania. Wiele kobiet wybiera je również na co dzień, szczególnie wiosną i latem. W sklepach odnajdziemy duży wybór legginsów casualowych, które często mają piękne, różnorodne wzory lub ozdoby. Od legginsów sportowych odróżnia je także to, że nie są wykonane z żadnych specjalnych materiałów, bo nie jest to potrzebne. Cienkie legginsy na lato to świetny wybór dla kobiet, które lubią dopasowane spodnie, podkreślające linię nóg i pupę. W legginsach zdecydowanie można wyglądać seksownie! Jeszcze większy efekt osiągniesz gdy dobierzesz do nich buty na obcasie. Jest to oczywiście propozycja raczej codzienna, na nieformalne wyjścia np. ze znajomymi. 

Legginsy ciążowe na lato

Legginsy ciążowe na latoLegginsy ciążowe na lato fot. slaviwear.com, bonprix.pl

W trakcie ciąży wcale nie musisz rezygnować z aktywności fizycznej ani z dopasowanych ubrań. W sklepach odnajdziesz wiele legginsów przystosowanych do potrzeb ciężarnych kobiet. Można je założyć zarówno do celów sportowych jak i na zwykły spacer po mieście. Legginsy ciążowe na lato wykonane są z niezwykle elastycznej tkaniny, dzięki czemu dostosowują się do zmieniających się rozmiarów ciała. W takich modelach różnie rozwiązano także kwestię szwów. W niektórych zastosowano specjalne szwy, które nie uwierają, a w innych zrezygnowano z nich w miejscach w których mogłyby powodować dyskomfort.

Legginsy na lato dla dziewczynki

Legginsy na lato dla dziewczynkiLegginsy na lato dla dziewczynki fot. materiał partnera, gomez.pl, differenta.pl

W sklepach odnajdziemy również dużo legginsów dla dziewczynek. Legginsy na lato dla dziewczynki to świetny wybór jeśli nasze dziecko jest bardzo aktywne i uprawia jakieś dyscypliny sportowe lub po prostu lubi dużo ruchu. W takich spodniach na pewno będzie wygodnie przez cały dzień. Często dziewczynki noszą również legginsy pod spódnicą, zamiast rajstop, co w ciekawy sposób urozmaica stylizację dziewczęcą. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.