T-shirt z napisami. Co mówi o tobie twoja bluzka? Wyraź siebie za pomocą ubrania

Adrianna Olejnik/Paulina Bukarewicz
20.05.2019 16:45
Mundialowe koszulki

Mundialowe koszulki (Mohito)

Modne T-shirty z napisami to praktyczny element damskiej garderoby. Pasują do wszystkiego, a dzięki swoim oryginalnym nadrukom sprawiają, że prosta stylizacja przykuwa uwagę. Zobacz, jakie propozycje T-shirtów z napisami przygotowaliśmy.

T-shirt i wzorzyste spodnie

Maffashion i aktorka Magdalena Cielecka w koszulkach promujących, zbliżające się wybory do europarlamentuMaffashion i aktorka Magdalena Cielecka w koszulkach promujących, zbliżające się wybory do europarlamentu Instagram: maffashion_official/cielecka_magda.official

T-shirt, dziś tak popularny wśród kobiet i mężczyzn, pierwotnie noszony był tylko przez panów jako... element bielizny. W 1938 roku charakterystyczne bluzki z krótkim rękawem zaczęły pojawiać się na ulicach, a miejski trend od razu podchwyciło Hollywood. Która z nas nie wzdychała do Jamesa Deana czy Marlona Brando, ubranych w dopasowane T-shirty podkreślające muskularne ramiona? Jeśli mowa jednak o T-shirtach z napisami, pierwsze tego typu bluzki pojawiły się w 1948 roku. Umieszczone na nich napisy zachęcały do głosowania na Thomasa Dewey'a, kandydata na prezydenta USA.

T-shirt i dżinsy

T-shirt z napisem, zawierający przesłanieT-shirt z napisem, zawierający przesłanie pinterest.com

W latach sześćdziesiątych kariera T-shirtu rozpoczęła się na dobre. Wynaleziono wtedy plastizol. Ten nowy środek na bazie atramentu sprawiał, że napisy umieszczane na koszulkach nie spierały się tak łatwo, więc trwałość produktu wzrastała. Na bluzkach zaczęto umieszczać różne wzory - nazwy zespołów, hasła propagujące różne ruchy społeczne a także reklamy. Od tamtego czasu zmieniło się niewiele - nosimy koszulki, które mówią o naszych podejściu do świata. Ostatnio furorę robią koszulki  "Believe in your power" od Łukasza Jemioła oraz "Szanuję nie hejtuję" od Roberta Kupisza. 

T-shirt i skórzana kurtka

Aktorka Jennifer Lawrence w T-shircie z hasłem 'we should all be feminsts' , będącym częścią kampanii społecznejAktorka Jennifer Lawrence w T-shircie z hasłem 'we should all be feminsts' , będącym częścią kampanii społecznej pinterest.com

Z czym nosić T-shirty z napisami? W tej kwestii nie ma większych ograniczeń, bo proste kroje i fasony pasują do wszystkiego. Jeśli wolisz minimalistyczne zestawy, połącz bluzkę z napisami z dżinsami i trampkami lub balerinami, tak jak w naszej drugiej propozycji. Odważnym i lubiącym bawić się modą polecamy dwa pozostałe zestawy. Kolorowe, wzorzyste spodnie w połączeniu z płaszczem lub skórzana kurtka i spodnie z wysokim stanem świetnie komponują się z T-shirtami, tworząc oryginalne stylizacje na wiele okazji.

Jak dobrać T-shirt z napisami? 

Napisy na koszulkach są najróżniejszej treści - od zabawnych sformułowań, przez ironiczne docinki aż po skrzydlate słowa, cytaty z filmów i piosenek oraz złote myśli. My z chęcią wybieramy napisy motywacyjne i z pewną dawką humoru, ponieważ dzięki nim zaczynamy z rana lepiej dzień (i uśmiechamy się same do siebie za każdym przejrzeniem się w lustrze czy odbiciu). Napisy mogą być umiejscowione w różny sposób - na środku, na górze, litery słowa mogą układać się w poprzek, od prawej do lewej, z góry na dół i na odwrót. Wiele koszulek z nadrukami jest ozdobionych napisami. Najbardziej podobają się nam jednolite koszulki z napisem, który podkreślają przede wszystkim przekaz, slogan jest widoczny na pierwszy rzut oka.

Więcej o: