Bomberka - idealna kurtka na cieplejsze dni

Roksana Krawczyk/ PB
15.04.2019 18:00
kurtka bomber

kurtka bomber (www.shutterstock.com)

Bomberka to uniwersalna kurtka, która idealnie sprawdzi się wiosną oraz latem. Swoją popularność zyskała już jakiś czas temu, pozostając na topie przez kolejne sezony. Kiedyś wykorzystywana była wyłącznie do sportowych zestawień, teraz chętnie nosimy ją również na co dzień zestawiając ze spódnicą lub z sukienką.

 

Bomberka na cieplejsze dni 

kurtki bomberkikurtki bomberki www.shutterstock.com

Nosimy ją zarówno do jeansów, jak i sukienek. Bomberka to ulubiona kurtka blogerek oraz influencerek modowych. Chociaż widzieliśmy ją już w wielu stylizacjach, wciąż nam się nie nudzi. Być może jej sekret tkwi w tym, że jednocześnie jest funkcjonalna - skutecznie chroni przed zimnem - i stylowa. 

Przygotowałyśmy zestawienie 18-stu kurtek bomber, które świetnie nadadzą się na wiosenną pogodę. Pasują do każdej stylizacji, często nadając jej unikatowego charakteru. W naszym zestawieniu pojawiają się zarówno jednokolorowe kurtki bomber, jak również modele w piękne, modne w tym sezonie wzory: panterka, kwiaty czy drobne paski.  

Historia bomberki 

Historia bomberki sięga czasów pierwszej wojny światowej. Jej pierwsza wersja to nic innego, jak dobrze znana Ci kurtka pilotka. Powstała na zlecenie amerykańskiej armii i przeznaczona była dla floty powietrznej. Pilotka miała za zadanie chronić przed zimnej i wiatrem. Była jednak bardzo ciężka. 

Dzisiejsza kurtka bomber powstała w latach 50. Została wtedy nieco zmieniona. Porzucono kurtki skórzane, a zaczęto produkować bawełniane, aby nie były już takie ciężkie. Nadal służyła jako uniform amerykańskiej floty powietrznej. Popularnym kolorem kurtek był wtedy khaki, ze względu na opcję kamuflażu.W latach 70. stała się popularna również poza armią, głównie dzięki subkulturom. Nosili ją punkowie, który chwilę później porzucili ją na rzecz ramoneski.

Lata 80-te to czas popularności bomberek w Hollywood. Kurtkę można zobaczyć w najbardziej kultowych hollywoodzkich produkcjach, takich jak: "Top Gun", "Leon Zawodowiec" czy "Taksówkarz". Od tamtej pory zaczęła się pojawiać w kolekcjach najbardziej znanych marek modowych, takich jak Aleksander Wang czy Balenciaga. Upodobały je sobie również największe gwiazdy. Noszą je: Rihanna, Gigi Hadid i Kendall Jenner. 

Bomberka satynowaBomberka satynowa Źródło: www.whowhatwear.co.uk / Kolaż Avanti24 / Mat. partnera