Podkład - jaki kosmetyk wybrać i w jaki sposób go nakładać? Nasze porady

Większość z nas codziennie używa podkładu, ale czy dobrze go aplikujemy? Sprawdź razem z nami i odkryj przydatne porady.

Jak wybrać odpowiedni kosmetyk?

Wybór idealnego podkładu jest nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim, należy dobrze dopasować jego odcień do naszej karnacji - nie może być ani za jasny ani za ciemny. Ważny jest również rodzaj naszej skóry - do cery atopowej czy trądzikowej są często przeznaczone kosmetyki o nieco innym składzie. Rodzaj skóry jest istotny także w czasie nakładania podkładu. Jeśli nasza cera jest sucha, zastosujmy wcześniej krem nawilżający, jeśli tłusta, oczyśćmy dokładnie twarz , najlepiej matującym żelem przeznaczonym do typu naszej skóry . Możemy wybierać spośród podkładów w pudrze lub w płynie, polecamy wybór drugiego typu kosmetyków .

Najczęstsze błędy w makijażu

Wiele z nas popełnia podstawowy błąd i nakłada podkład na twarz palcami. Po pierwsze, kosmetyk robi się wtedy bardziej lejący, pod wpływem temperatury naszego ciała. Po drugie, często używamy za dużo podkładu , ponieważ szkoda nam go zmarnować. Po trzecie, podkład rozsmarowujemy po twarzy okrężnymi ruchami zamiast go wklepywać. Po piąte, podkład nakładamy nierównomiernie. Wszystko składa się na to, że często uzyskujemy efekt maski. Wybierając podkład nie sprawdzajmy jego koloru na nadgarstku, tylko na twarzy - odcienie mogą się nieco różnić.

Jak nakładać podkład?

Przed użyciem podkładu użyj specjalnej bazy. Podkład najlepiej aplikować za pomocą pędzli lub specjalnych gąbeczek, które dzięki swojej strukturze i budowie dotrą w każdy zakamarek twarzy. Przy makijażu zwróć szczególną uwagę na brwi oraz kości szczęki - często zostaje tam zbyt wiele podkładu. Pamiętaj, żeby dbać o narzędzia do makijażu - myj je regularnie, po każdym użyciu, przechowuj w kosmetyczce zamiast na wierzchu (inaczej będą zbierać się na nich kurz).

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.