Jak poprawnie używać eyelinera - poradnik makijażystki

Pomimo tylu tutoriali na Youtube, nadal nie potrafisz obsługiwać się eyelinerem? Podpowiadamy jak go poprawnie używać.

Wykonując makijaż oczu za pomocą eye linera popełniamy wiele błędów, których nie do końca jesteśmy świadome. Wiemy coś na ten temat - uwierzcie... Potęgujemy efekt zmęczenia, stosujemy nieodpowiednie kolory kredki lub rozciągamy skórę, czyli innymi słowy uzyskujemy efekt odwrotny do zamierzonego. Oglądamy masę tutoriali na Youtube , ale nadal nie wiemy jak idealnie pomalować powieki eyelinerem. Jak to zmienić ? Podpowiadamy i dajemy wam kilka wskazówek, zaczynamy....

Dolna powieka: nie podkreślaj jej zbyt mocno

Jeśli wykonujesz makijaż na dzień , nie podkreślaj dolnej powieki grubą czarną kreską. To może wywołać efekt zmęczenia, zwłaszcza gdy kredka się rozetrze (i wcale nie wygląda jak efekt smoky eye!). Ten rodzaj make - upu jest bardziej odpowiedni na wieczorne wyjścia, ponieważ pod osłoną nocy łatwej ukryjemy małe niedociągnięcia makijażu, które w dzień nie pozostaną niezauważone. Jeśli chcesz mieć delikatny makijaż na dzień, zrezygnuj z malowania dolnej kreski pod okiem. Wiemy, że to pomaga, bo dzięki temu od kilkunastu miesięcy wyglądamy na bardziej wypoczęte.

Twarda kredka? Wybierz inną!

Przy wybieraniu kredki do powiek sprawdź jej ostrość. Zbyt twarda podrażni twoją powiekę i nie ułatwi wykonania makijażu, trudno będzie Ci nią namalować jednolitą i gładką kreskę, zwłaszcza jeśli marzysz o takiej w stylu pin up girl. Miękkie wkłady, bądź eye linery w płynie ułatwią płynne jej wykonanie i uzyskanie takiego efektu, jaki chcesz osiągnąć. Jeśli więc potrzebujesz zaopatrzyć się w kredkę do oczu, koniecznie wybierz tą miękką.

Brązowe cienie: tylko dla wypoczętych oczu

Kiedy czujesz się zmęczona i trudno ci to zmęczenie zamaskować, nie stosuj kredek ani cieni do powiek w odcieniach brązu, czerwieni, różu. Zamiast nich postaw na odcienie błękitu lub jasnej szarości, a wewnętrzne kąciki rozświetl jaśniejszym tonem, np. jasnym cieniem z błyszczącymi drobinkami. To nada twojemu spojrzeniu świeżości i pozwoli zatuszować wszelkie oznaki zmęczenia.

Najpierw zalotka, później eye liner

Jeśli używasz zalotki do rzęs , stosuj ją zanim wykonasz makijaż powiek , niezależnie od tego, czy mówimy o kresce na powiekach czy cieniu. W przeciwnym razie rozetrzesz to, co namalowałaś przed chwilą. Pamiętaj, żeby broń Boże nie malować rzęs przed rozpoczęciem zabawy z eyelinerem . To zdecydowanie utrudni Ci pracę.

Twarda kredka: nie rozcieraj!

Jeśli już używasz twardej kredki, a nie eye linera w płynie, nie rozcieraj jej w zewnętrznych kącikach oczu. Po pierwsze, wykonane w ten sposób "kocie oczy" nie będą symetryczne, po drugie (i ważniejsze) rozmazując w ten sposób kredkę w miejscu, gdzie skóra jest wrażliwa i cienka, przyczyniasz się do jej marszczenia. Jeśli zależy ci na "kocim" spojrzeniu i wydłużeniu linii powiek, używaj eye linera w płynie, który rozprowadza się z dużo większą łatwością, nie drażniąc przy tym skóry wokół oczu.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.