Typ urody Pani Jesień - najlepsze ubrania i dodatki

Jakim typem urody jest Pani Jesień i jakie są jej cechy charakterystyczne? Sprawdź i dowiedź się, w jakich kolorach jest jej najładniej.

Jaki typ urody reprezentujesz?

Typ kolorystyczny sprawdza się poprzez wykonanie analizy kolorystycznej . Polega ona na tym, że do twarzy przykładamy jak najwięcej chust. Różnią się pomiędzy sobą kolorem, odcieniem i natężeniem barwy. Najczęściej chusty odpowiadające poszczególnym porom roku są oznaczone ich inicjałami. Dzięki temu, po dopasowaniu chust do typu urody od razu widzimy, która pora roku przeważa. Do wykonania analizy kolorystycznej potrzebujemy pomocy drugiej osoby. Najlepiej, by była to doświadczona wizażystka lub stylistka.

Jeśli chcesz spróbować zrobić uproszczoną analizę kolorystyczną samodzielnie, zacznij od sprawdzenia, czy lepiej wyglądasz w srebrze czy w złocie. Jeśli w tym pierwszym, jesteś zimnym typem kolorystycznym - Zimą lub Latem . Złoto wskazuje na Jesień albo Wiosnę. Różnią się pomiędzy sobą kontrastowością. W praktyce oznacza to, że Pani Jesień ładnie wygląda w bardzo mocnych barwach, zaś Wiosna w trochę delikatniejszych, tęczowych.

Jak wygląda Pani Jesień?

Najbardziej charakterystyczna Pani Jesień , którą trudno pomylić z innym typem kolorystycznym ma marchewkowe lub miedziane włosy, porcelanową cerę z mnóstwem piegów w ciepłym odcieniu. Praktycznie w ogóle się nie opala i natychmiast ulega poparzeniom.

Pani Jesień może też mieć brązowe, najczęściej kasztanowe włosy o ciepłym połysku. Odbijają się na nich rudawe lub miedziane refleksy. Cera jest brzoskwiniowa lub złocisto-beżowa. Tęczówka ma kolor brązowy, piwny, zielony, a nawet niebiesko-turkusowy.

Jakie kolory są odpowiednie dla Pani Jesień?

Pani Jesień dobrze wygląda w ciepłych barwach. Kwitnie we wszystkich odcieniach złota i czerwieni. Pasują jej fiolet, mocna zieleń, khaki, czekolada, złamane odcienie bieli. Rudy lub miedziany kolor włosów podkreślą turkusy, lazury i purpura. Dla tego typu kolorystycznego stworzone są brązy, zielenie i pomarańcze.

Ubrania, które wkłada Pani Jesień powinny mieć zdecydowane kolory. To jeden z nielicznych typów urody , któremu nie pasują pastele w żadnej, nawet ciemniejszej postaci. Wyjątkiem wśród jasnych barw może się okazać ciepły pudrowy róż. Pani Jesień odpowiadają ciepłe i złamane odcienie bieli: śmietankowy, kość słoniowa oraz écru. Powinna jednak zrezygnować z błękitu, szafiru, szarości i pistacjowej zieleni.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Agora SA