Jak nosić pończochy i jakie wybrać? Porady

Pończochy wspaniale wysmuklają nogi i są o wiele bardziej seksowne od rajstop, dlatego warto je włożyć zawsze, gdy chcemy poczuć się wyjątkowo. A jakie pończochy wybrać dla siebie?

Wiele kobiet rezygnuje z noszenia spódnicy czy sukienki, ponieważ rajstopy są często niewygodne i źle dopasowane do sylwetki. Wynika to przede wszystkim z ograniczonej rozmiarówki rajstop i ich uniwersalnego kroju, który nie zawsze pasuje na różnorodne kobiece kształty. Dlatego dobrą alternatywą będą pończochy - zarówno te samonośne, jak i zapinane do pasa.

Pończochy samonośne mają podszyte taśmy silikonowe do wewnętrznej strony manszety, dzięki czemu nie potrzebujemy nosić do nich pasa do pończoch. Ich główną wadą jest to, że u wielu osób może występować alergia na silikon . Mogą one też uciskać nogi, co nie sprzyja prawidłowemu krążeniu, dlatego warto zostawić je na specjalne okazje. Powinny z nich zrezygnować panie o okrąglejszych kształtach, ponieważ uciskające pończochy samonośne mogą powodować nieestetyczną fałdkę na nodze. Wybierając ten rodzaj pończoch, kieruj się obwodem uda .

Pończochy do pasa , jak wskazuje nazwa, musimy przypiąć do specjalnego pasa do pończoch, co skutkuje dodatkowym wydatkiem. Z tego też powodu pończochy do pasa nie cieszą się tak dużą popularnością jak te samonośne. Polecam pasy, które mają więcej niż 4 podwiązki oraz takie, które posiadają metalowe zapięcia (tzw. żabki). Dużym plusem pończoch do pasa jest szeroki wybór rozmiarów , dzięki czemu zarówno panie noszące większe rozmiary jak i te bardzo wysokie, znajdą coś dla siebie. Aby znaleźć idealny rozmiar pończoch do pasa dla siebie, powinnaś kierować się tabelą rozmiarów zawierającą podział ze względu na wzrost i wagę .

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.