Uroda- jakie grzechy popełniasz każdego dnia...

Co robisz, a czego nie powinnaś! Sprawdź czym szkodzisz swojemu organizmowi i zmień nawyki już dziś...

Mamy dla was osiem urodowych grzechów, jakie od czasu do czasu zdarzy Ci się popełnić. Nie dopuść, żeby stały się rutyną, ciesz się naturalnym pięknem przez wiele lat. Dobre nawyki sprawią, że będziesz czuć się lepiej sama ze sobą i unikniesz popularnych problemów ze skórą i sylwetką.

Jakie są więc najczęściej popełniane przez nas błędy?

1. Poranna kawa - Błąd! Zanim pobudzisz mózg za pomocą kofeiny, zacznij od ciała! Podczas snu Twój organizm staje się odwodniony, a narządy wewnętrzne są zmęczone po procesach trawiennych, które zachodziły w Twoim ciele przez noc. Przygotuj je na nowy dzień - niech pierwszą rzeczą jaką wypijesz będzie przynajmniej jedna szklanka wody. Postaraj się, aby była ciepła, najlepiej z dodatkiem kurkumy i soku z cytryny. W ten sposób delikatnie pobudzisz swój układ trawienny i wzmocnisz odporność swojego organizmu.

2. Fast foody - warto zadać sobie pytanie, jak dużo spożywasz ich na co dzień i czy można to jakoś zmienić.

3. Brak ochrony przed słońcem - z krótkiego w naszym kraju lata każda z nas chce zaczerpnąć tyle, ile się da. Dlatego często, gdy pojawią się pierwsze upały, wychodzimy na słońce bez odpowiedniej ochrony. Przez szkodliwe promienie UV skóra szybciej się starzeje i przybywa nam więcej zmarszczek, bo niszczy się odwodniony i przesuszony naskórek. Wychodząc na plażę powinnaś pamiętać o wysokim filtrze ochronnym i odpowiednim czasie przebywania na słońcu.

4. Spanie w makijażu - zmywanie makijażu przed snem powinno wejść w Twój nawyk, żebyś na długie lata mogła cieszyć się wypoczętą i młodą skórą. Makijaż, który zostaje na twarzy przez noc, zatyka pory i nie pozwala skórze oddychać, co powoduje jej odwodnienie i wysuszenie.

5. Niedezynfekowanie telefonu - tak to przyczyna problemów z cerą i uporczywego trądziku. Rozmawiając przez telefon przykładamy go blisko twarzy, a następnie odkładamy gdzie popadnie i dotykamy go zanieczyszczonymi rękoma. To na nim każdego dnia kumuluje się najwięcej zarazków. Regularnie przemywaj swój telefon specjalnym preparatem do czyszczenia, lub czystym alkoholem, np. spirytusem.

6. Wyciskanie pryszczy - nawet jeśli nie możesz się powstrzymać - robiąc to naprawdę szkodzisz swojej skórze! Od wyciskania i rozdrapywania pryszczy na skórze pozostają blizny i drobnoustroje, a obok miejsca wyduszenia niepożądanego bąbla, powstaje szereg nowych.

7. Unikanie peelingu ciała - cieszysz się na co dzień gładką, jędrną skórą i uważasz, że peeling jest Tobie niepotrzebny? Błąd! Nawet jeśli nie masz problemów z naskórkiem, peelingowanie całego ciała jest konieczne do zrobienia, przynajmniej raz w tygodniu.

8. Nienakładanie kremu na noc - problemy z cerą takie jak liszaj, trądzik, czy przesuszenie nie biorą się znikąd. I nawet jeśli nie jesteś posiadaczką problematycznego typu skóry, która np. szybko się przesusza, powinnaś zapewnić jej nocną ochronę.

Materiały partnerów

wybór produktów odpowiednich do prawidłowej pielęgnacji ciała

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.