Trzy odcienie beżu w trzech stylizacjach

Zobacz czym różnią się od siebie trzy odcienie beżu.

Wiesz czym różnią się od siebie odcienie beżu , który jest w tym sezonie niezwykle modnym kolorem? Beż posiada trzy najbardziej popularne odcienie camel , tan i taupe . Słowo "beige" pochodzi z języka francuskiego i pierwotnie nazywano tak surową, niefarbowaną wełnę. Obecnie beż symbolizuje elegancję i jest niezwykle popularnym kolorem, który znajdziemy na niemal każdym rodzaju ubrania. Beż najlepiej łączyć z czernią, bielą, bordo oraz denimem. Poniżej przedstawiamy Wam trzy rodzaje beżu w trzech stylizacjach.

Warto też dodać, że na kodyrabatowe.pl znajdziesz interesujące zniżki do sklepów stacjonarnych i internetowych w tym między innymi Zalando oraz Sinsay, gdzie znajdziesz najmodniejsze ubrania na przykład w kolorze beżowy. Polecamy!

Camel

CamelCamel Camel Camel

Camel to nazwa ciepłego odcienia beżu kojarzona z kolorem sierści wielbłąda. Kiedyś wyraz ten łączono ze słowem coat, co oznaczało płaszcz uszyty z wielbłądziej wełny. Wełna z tego zwierzęcia była kiedyś niezwykle ekskluzywnym i najcieplejszym materiałem. W takich płaszczach chodziła między innymi Marylin Monroe czy Grace Kelly. Z czasem określenie camel zaczęto stosować już tylko do koloru ubrań takich jak w zestawieniu powyżej.

Taupe

TaupeTaupe Taupe Taupe

Taupe to połączenie koloru brązowego i szarego. Nazwa taupe oznacza w języku francuskim "kret" i kiedyś była kojarzona wyłącznie z tym zwierzęciem, ale od lat 40. XX wieku odnosi się również do gamy kolorów pomiędzy brązem i szarością. Taupe będzie świetnym wyborem dla kobiet, które nie przepadają za ciepłymi odcieniami beżu.

Tan

TanTan Tan Tan

Tan jest piaskowym odcieniem beżu . Pierwsze użycie słowa "tan" w języku angielskim mające związek z kolorem datuje się na rok 1950. Tan jest też określeniem opalenizny. W tym kolorze dobrze będzie wyglądać każdy typ urody.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o: