Typ urody Pani Lato - najlepiej dobrane kolorystycznie ubrania i dodatki

Podpowiemy, jak samodzielnie wykonać uproszczoną analizę kolorystyczną. Pani Lato dowie się również, jakie kolory najładniej podkreślą jej typ kolorystyczny.

Jaki typ urody reprezentujesz?

Pani Lato jest zimnym typem urody , któremu odpowiadają słabo nasycone kolory. Jak sprawdzić, czy to właśnie Ty? Sposobem na określenie typu kolorystycznego jest analiza kolorystyczna . Możesz skorzystać z usług doświadczonej stylistki lub wizażystki albo spróbować przeprowadzić uproszczoną analizę w domu. Będą Ci potrzebne ubrania i kawałki materiału w najróżniejszych odcieniach. Jeśli Twoja szafa jest zbyt jednolita kolorystycznie, wykorzystaj przymierzalnię w sklepie, którego kolekcja jest zróżnicowana pod względem barw.

Analizę kolorystyczną wykonujemy bez makijażu, który zaburza wynik obserwacji. Na początek przyłóż do twarzy coś srebrnego i złotego. Jeśli lepiej wyglądasz w tym pierwszym, jesteś zimnym typem kolorystycznym . Jeżeli idealnie pasuje do Ciebie złoto, należysz do ciepłych typów urody . W ten sam sposób możesz sprawdzać, czy ubranie ma ciepły czy zimny kolor.

Teraz przechodzimy do określenia kontrastowości. Zabierz do przymierzalni ubrania w różnych odcieniach tego samego koloru. W przypadku fioletu powinien to być np. lila, wrzosowy, purpurowy, śliwkowy oraz oberżyna. Mało kontrastowe typy urody takie jak Pani Lato lepiej prezentują się w jaśniejszych barwach.

Najczęstsze cechy Pani Lato

Pani Lato ma zimny kolor włosów obejmujący paletę barw od jasnych blondów po brązy. Zawsze mają one popielaty lub srebrny połysk. Jasna jest również oprawa oczu i usta. Kolor warg jest różowawy, a cera blada, lekko zaróżowiona. Wraz z wiekiem staje się coraz cieplejsza i może to być mylące podczas analizy kolorystycznej. Najczęstszym kolorem tęczówki Pani Lato jest szary, niebieski oraz zieleń. Czasami oczy mają kolor zmieniający się w zależności od światła oraz ubrań znajdujących się tuż przy twarzy. Warto to wykorzystać i świadomie zakładać np. niebieską bluzkę, by wydobyć właśnie ten kolor tęczówki.

Kolory dla Pani LatoKolory dla Pani Lato Kolory dla Pani Lato Kolory dla Pani Lato

Kolory ubrań i dodatków dla Pani Lato

Pani Lato najlepiej prezentuje się w delikatnych, jasnych pastelach . Dla niej stworzono rozbielone róże, jasne błękity, lila, wrzos i miętę. Pięknie wygląda w jaśniutkiej czerwieni arbuza czy maków. Każda z nas jest trochę inna i nawet w obrębie jednego typu kolorystycznego niektóre barwy są dyskusyjne. Dobieramy je indywidualnie. W przypadku Pani Lato warto sprawdzić, jak wyglądasz w zieleni oraz żółtym. Twoją urodę powinny wydobywać też tęczowe barwy takie jak fiolet czy niebieski.

Pani Lato ładnie wygląda w bieli oraz szarości. Zamiast czerni włóż ubrania w kolorze granatowym albo grafitowym. Zarówno w ubraniach, jak i w biżuterii powinnaś stawiać na srebro. Kolory kamieni w naszyjnikach czy kolczykach także powinny odpowiadać wyżej wymienionym barwom. Możesz nosić takie minerały jak rubin, granat, opale, nefryt, diamenty oraz perły. Doskonale zgrają się z Twoim typem kolorystycznym .

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.