Fokus na: torby a la Alexa Chung

Od czasu, gdy marka Mulberry wyprodukowała model Alexa zadedykowany Alexie Chung, popularne firmy odzieżowe prześcigają się w tworzeniu wersji zainspirowanych.

Oryginalna Alexa jest hybrydą dwóch dobrze znanych modeli Mulberry: Elkington oraz Bayswater . Widać jak na dłoni inspirację tradycyjnym szkolnym tornistrem. Kto by pomyślał, że powróci on do łask - i to w tak pożądanym wcieleniu! Znaki charakterystyczne? Forma tzw. listonoszki z klapką zapinaną zazwyczaj na dwie klamerki. Zarówno wśród drogich, jak i tanich egzemplarzy, najlepiej sprzedają się kolory karmelowe i brązowe, choć coraz częściej można spotkać mniej typowe odcienie: na przykład butelkową zieleń. W polskich sklepach nie ma zbyt dużego wyboru, ale Internet tradycyjnie ratuje sytuację. Wszystkie modele przedstawione w galerii pochodzą z butików, które wysyłają zakupy do Polski.

Alexa Chung i MulberryAlexa Chung i Mulberry GETTY IMAGES/EAST NEWS/Gareth Cattermole/mulberry.com

W zestawie na samej górze: brązowa torba z dużymi uszami New Look ok. 120 zł , beżowa torebka na cienkim pasku Topshop ok. 250 zł , brązowa z dwiema kieszeniami Oasis ok. 250 zł , ruda z dużym zapięciem Asos ok. 400 zł .

Więcej o: