Gdzie to kupić: falbaniasta spódnica

Spiętrzone, wielowarstwowe, superdziewczęce. Spódnice z falbanami to już nie tylko atrybut słodkich dziewczynek. W tym sezonie nosimy je sielankowo, rockowo, ale też całkiem dorośle!

Wszystko zależy od deseni, wzoru, koloru i długości. Dzięki odpowiedniej stylizacji falbaniaste spódnice mogą być nowoczesne, kobiece, słodkie, zadziorne a nawet architektoniczne.

W wersji eleganckiej możesz zestawić spódnicę, której falbany wszyto regularnie, ale ukośnie z białą taliowaną koszulą i czarnymi szpilkami. Wybierz stonowany kolor (np. szarość) i fason, w którym nie ma zbyt wielu marszczeń, a linie są łagodne lub geometryczne. Ważne, by uniknąć postrzępionych materiałów, tiulu i zbytniej swobody. Falbany łączą się nawet z ołówkowymi spódnicami. To prawdziwy luksus XXI wieku.

Stylizację cukierkową osiągniesz za pomocą efektu prima balleriny. Wybierz krótką spódnicę z wieloma warstwami falbanek - tych szerokich i drobnych. Niech unoszą się i piętrzą w stylu przełomowych lat 50-tych i 60-tych. Z tego typu stroju łatwo stworzyć look rockowej dziewczyny. Wystarczy, jeśli spódnica jako falbany będzie mieć cięty nieregularnie tiul. Załóż wtedy do niej top i ramoneskę. Będą świetnie współgrać.

Na lato jako trzeci i najmodniejszy przepis na falbaniastą spódnicę proponujemy wariację sielankową . Wybierz do niej taki model, który łagodnie faluje, sięga do połowy uda, lub do kostek i zestaw z rustykalną, koronkową bluzką. Motyw łączki mile widziany!

W galerii znajdziecie przegląd falbaniastych spódnic.

Czytaj więcej:

Kolekcja Lacoste na wiosnę i lato

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.