Nowa kolekcja Patrizia Pepe - lato pełne luksusu

Patrizia Pepe, marka słynąca z luksusowych tkanin i doskonałego wykonania swoich ubrań, zachwyca swoją najnowsza kolekcją, pełną połysku, pasteli i mocnych akcentów. Jak na wysoką markę przystało, każde jej ubranie nawet solo stwarza niezwykłą stylizację, a detale i dodatki pełnią jedynie funkcję przysłowiowych wisienek na torcie.

Najbardziej charakterystycznym, ale pozostającym w zgodzie z najgorętszymi trendami elementem letniej kolekcji są cekiny. Ubrania lśnią i mienią w letnim słońcu, a to dzięki cekinom, dżetom i złotym niciom wplecionym w bluzki i sukienki . Połyskujące zdobienia tworzą nieregularne fale lub proste pasy, a wyszywane nimi aplikacje wysmuklają i wydłużają sylwetkę. To ważne, bo fasony kolekcji są luźne i powiewne - idealne na letnie upały i łaskawe dla sylwetki.

Letnia kolekcja Patrizia Pepe

Wśród krojów przeważają oddalone nieco od ciała sukienki tuż przed lub tuż za kolano, o fasonie bombki lub rozkloszowane, urozmaicone plisami, które są kolejnym charakterystycznym punktem kolekcji. Wcięte żakiety równoważą swobodne tank topy i bardzo szerokie, nieregularne w kroju bluzki z cienkich, przejrzystych tkanin. Spódnice mają raczej długość skromnej mini , kończącej się kilka centymetrów ponad kolanami. Spodnie są zarówno wąskie, jak i szerokie i uszyte z naturalnych, oddychających materiałów.

Patrizia PepePatrizia Pepe Patrizia Pepe

Mocnymi, rzucającymi się w oczy elementami kolekcji są dodatki . Lakierowane, różnej wielkości torby mają zdecydowane, ciemne kolory, wśród których dominuje czerń i brąz . Mniejsze akcesoria kipią kolorami: róże i limonki wybijają się na tle pastelowych kreacji. Materiały, z których zostały wykonane, przeczą ubraniom Patrizii sztywna teksturą, doskonale je uzupełniając.

Patrizia PepePatrizia Pepe Patrizia Pepe

Kolorystyka kolekcji przypomina łąkę impresjonistów. Kolory ubrań są nieco spłowiałe, delikatne i przejrzyste. Wśród gam rozbielonych fioletów , żółci i szarości wybijają się ostre, neonowe pojedyncze modele, tym bardziej do podziwiania. Wzrok przyciągają też zdobiące niektóre stroje malowane na materiałach kwiaty .

Patrizia PepePatrizia Pepe Patrizia Pepe

Tym, co najbardziej zdobi letnią kobietę Patrizii Pepe, są zdaniem Groszków niezwykle interesujące, seksowne rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w okolicach dekoltów, także na plecach. Zasłaniają one i odsłaniają na raz, a to nie tylko za sprawą przezroczystości. Zaprojektowane z finezją fragmenty tkaniny przenikają się i nakładają, tworząc intrygujące iluzje i niespodzianki, bardziej zasłaniając, niż odsłaniając i falując wokół ciała wraz z jego ruchem. Oto mistrzostwo letniego uwodzenia .

Tekst: Ewa Bakota

Stylizacja: Ewa Bakota, Barbara Łubko

Modelka: Olga Paprocka

Realizacja: Karolina Kozakiewicz/Gazeta.pl

Lula podpowiada: zabłyśnij jak gwiazda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.