Ta historia poruszyła Brytyjczyków. Dzielna bezdomna i jej bohaterski pies odzyskali skradzione rzeczy

W ciągu kilku dni bezdomna kobieta o imieniu Lottie i jej pies Marley stali się bohaterami internetu. W jednym ze sklepów z kosmetykami w Oksfordzie w Wielkiej Brytanii doszło do kradzieży. Dzięki czujności kobiety i jej psa udało się odzyskać skradzione mienie

Pracownicy sklepu Lush byli w szoku, kiedy w czwartek rano weszli do środka i zorientowali się, że w środku był wcześniej złodziej. Zniknął laptop i pudełko z porduktami o wartości ponad 1 tys. funtów (ok. 1560 zł). Dzień później w drogerii pojawiła się Lottie, która przyniosła skradzione przedmioty.

Kobieta żyje na ulicach Oksfordu wraz ze swoim psem. Zauważyła, że mężczyzna wynoszący rzeczy ze sklepu nie należy do personelu. Odebrała mu je i zwróciła do sklepu.

Sprzedawcy znają Lottie od lat, sami przyznali, że zawsze czuli się bezpieczniej wiedząc, że kobieta obserwuje to, co dzieje się w okolicy.

Pracownicy Lush z wdzięczności opisali całą sytuację na swoim profilu na Facebooku, zaczęli także zbiórkę pieniędzy w internecie. Mają być przeznaczone na pomoc Lottie i innym bezdomnym w Oksfordzie. Do poniedziałku zebrano ok. 5 tys. funtów.

Więcej o: