Jak dobrać kolor włosów? Porady stylistki fryzur

Radzimy jak dobrać kolorów włosów do cery i urody. Przy wyborze pamiętajmy o stanie naszej cery. Zły odcień pokreśli wszystkie niedoskonałości

Jak dobrać kolor włosów? Odpowiedź jest złożona. Jeśli chcemy, aby nowy kolor włosów wyglądał jak naturalny, musimy wybrać odcień maksymalnie o dwa tony jaśniejszy albo ciemniejszy od naszego koloru. Poza tym podstawowa zasada farbowania brzmi: dobrze wyglądają kontrasty, czyli do jasnych oczu pasuje ciemny kolor włosów i na odwrót.

Dobieramy kolor włosów. Liczy się cera

- Nieodpowiednie dobrany kolor włosów może podkreślić wszystkie niedoskonałości naszej cery - tłumaczy stylista fryzur Monika Śliszewicz z Atelier Grzebień&Nożyczki.

Zgodnie z tą zasadą dla większości osób najlepsze będą ciepłe odcienie z dodatkiem złotego pigmentu, które rozświetlają cerę i sprawiają, że będzie wyglądała młodziej. Z kolei zimne kolory z dodatkiem niebieskiego pigmentu, mogą podkreślić wszelkie zaczerwienienia i wypryski. - Najtrudniejszym kolorem są odcienie czerwieni, bo podkreślają popękane naczynka na twarzy i pryszcze. Dlatego są zarezerwowane dla młodych dziewczyn z nieskazitelną skórą - dodaje Śliszewicz.

Jak dobrać kolor? Najmodniejsze są fryzury na jeden sezon

Fryzury podobnie jak moda mają swoje sezonowe mody, które dotyczą zwłaszcza kolorów włosów. Czasem na topie są gołębie szarości a innym razem pastelowe odcienie. Zanim jednak zdecydujemy się na tak radykalną zmianę koloru, warto przemyśleć decyzję i nie próbować farbować się w domu. - Zwłaszcza przy ciemnych włosach tak duża zmiana wymagała do tej pory kilku wizyt w salonie. Teraz dzięki nowym kosmetykom zdjęcie pigmentu z włosów jest możliwe w ciągu jednego spotkania, ale na pewno nie osiągniemy takiego efektu w domu. Dostępne w drogeriach rozjaśniacze są bardzo silne i mogą podrażnić skórę głowy - ostrzega fryzjerka.

Podobnie jest z kupowanymi w drogeriach farbami do włosów. Większość z nich zawiera amoniak i silikon, po stosowaniu ich przez lata włosy mogą zacząć bardziej wypadać. A jeśli będziemy chcieli rozjaśnić je w salonie, też nie będzie to proste, bo włosy będą odciążone chemikaliami.

Więcej o: