20 maja: 140 - urodziny modelu 501 Levi's

Model Levi's® 501® na przestrzeni ostatnich 140 lat przekształcił się w kulturową ikonę. Od prezydentów przez gwiazdy kina, muzyki czy mody - dżinsy Levi's® 501® są jednym z najczęściej noszonych i najbardziej uwielbianych modeli na świecie.

W dniu 20 maja 1873 roku, Levi Strauss & Co. i Jacob Davis otrzymali od US Patent and Trademark Office patent na nitowanie kieszeni przy męskich spodniach. Ten moment jest jednoznaczny z wynalezieniem dżinsów.

Pierwsza para denimowych spodni wyróżniała się specjalnymi miedzianymi guzikami i klamrą z tyłu talii, które dzięki połączeniu z szelkami trzymały całość na swoim miejscu, bez względu na to jak ciężką pracę wykonywał ich właściciel. Łukowate przeszycia na tylnej kieszeni stały się znakiem rozpoznawczym marki od czasu pojawienia się pierwszego modelu Levi's? 501?, co dało im status jednego z najstarszych znaków towarowych w użyciu na świecie.

Żaden inny produkt nie wpłynął na kształt świata mody tak jak dżinsy Levi's? 501?. Od momentu jego powstania, model ten stał się jednym z najbardziej cenionych elementów garderoby. Nazwane przez Time Magazine " Fashion Item XX wieku" , stały się częścią świata mody, jego kulturowego dziedzictwa i bazą niemal każdej szafy na świecie.

W sezonie wiosna/lato 2013 świętując 140 rocznicę powstania pierwszego kultowego modelu 501? , marka Levi's? przedstawia go po raz pierwszy w wersji non-denim . Odchodząc delikatnie od tradycji, ale zachowując pełną esencję oraz ponadczasowego ducha 501?, Levi's? prezentuje wyjątkową kolekcję, która dostępna jest w 4 kolorach ivy green , true chino , chalk blue i mineral red . Oprócz nowej kolorystyki i innowacji w tkaninach, 501? to także nowa generacja charakteryzująca się subtelnymi, raczej estetycznymi zmianami tak, by spodnie spełniały wymagania i były dostosowane do stylu dzisiejszych pionierów.

Wczoraj. Dzisiaj. Jutro. Na zawsze. Levi's? 501? .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.