Jesienne płaszcze Marks&Spencer

W płaszczach, widać tej jesieni dwa wyraźne trendy. Modę na lata 60. - aerodynamiczne kształty, lekko zaznaczoną talię, nieco za krótkie, stylowe rękawy. I wojsko, czyli płaszcze w wersji militarnej, długie, przylegające do ciała, zwykle z paskiem i rzędami metalowych guzików. Obydwa trendy są silnie obecne w jesiennych kolekcjach Marks & Spencer.

Patrząc na płaszcze M&S inspirowane latami 60. trudno nie myśleć o Audrey Hepburn, Jackie Kennedy czy Ingrid Bergman. Mają jasne, pudrowe kolory, charakterystyczne, nieco za krótkie rękawy, duże naszywane kieszenie i pokaźnych rozmiarów guziki. Są uszyte ze szlachetnych tkanin, o ciekawej, wyróżniającej się fakturze. Taki płaszcz tworzy kobietę, wystarczą buty, torebka i można zdobywać świat.W jesiennych płaszczach M&S zauważymy też kilka stylistycznych wycieczek w lata 70. i 80.

Drugi trend to propozycja dla kobiet gustujących w nieco surowszych klimatach. Wojsko, czyli militarny trend są nadal w modzie. Zmienia się tylko sposób interpretacji dawnych form. W tym sezonie stonowane, raczej ciemne kolory płaszczy rozjaśniają złote guziki i metaliczne wykończenia. Talię podkreśla zwykle szeroki pasek, a najpopularniejsza długość to maksi. Taki płaszcz powinny uzupełniać oficerki i duża torba listonoszka.

Więcej o: