Brytyjczycy podliczyli wydatki księżnej Kate na stylizacje w 2022 roku. Padł nowy rekord, który może zwalić z nóg

Księżna Kate od lat zachwyca stylizacjami. Nie każdy jednak wie, ile tak naprawdę kosztują jej modowe wybory. O podliczenie wydatków w 2022 roku pokusił się Daily Mail, który opublikował konkretne kwoty. Okazuje się, że mijający rok był jednym z najdroższych, od kiedy Middleton dołączyła do brytyjskiej rodziny królewskiej.

Kate Middleton to jedna z najlepiej ubranych osób na świecie. W jej szafie można znaleźć zarówno stroje od najpopularniejszych projektantów, jak i ze znanych sieciówek. Daily Mail postanowiło podsumować tegoroczne wydatki księżnej na jej starannie dopracowane stylizacje, w których w 2022 roku zaprezentowała się podczas pełnienia królewskich obowiązków. Według brytyjskiego portalu budżet brytyjskiej monarchii uszczuplił się aż o 176 664 funty, czyli ponad 930 tys. złotych.

 

Najdroższą ze stylizacji był look, w którym księżna Kate zaprezentowała się na premierze filmu "Top Gun: Maverick". Middleton na czerwonym dywanie zaprezentowała się w czarnej sukni z odkrytymi ramionami od Rolanda Moureta za 2700 funtów (ok. 14 tys. złotych), do której dobrała kolczyki od Robinsona Pelhama za 10 560 funtów (ok. 56 tys. złotych). Żona księcia Williama nie zapomniała także o klasycznej kopertówce oraz szpilkach z noskiem w szpic, które miała już w swojej garderobie.

 

Z kolei najmniej wydała na jeden ze swoich sportowych outfitów, w którym zaprezentowała się na regatach zorganizowanych z okazji Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety na Montagu Beach na Bahamach. Look księżnej Kate tworzyła koszula polo Gill Marine za 42 funtów (ok. 220 zł), do której dobrała wodoodporną kurtkę z Decathlonu za 29,99 funtów (ok. 158 złotych) oraz skórzany pasek Brora, który okazał się jednocześnie najdroższy, bo kosztował 95 funtów (ok. 500 zł).

 

Warto jednak dodać, że Middleton znacznie częściej na oficjalnych wydarzeniach pojawiała się ponownie w strojach, które miała już w swojej szafie. Często sięgała zarówno po produkty od kultowych projektantów z Alexandrem McQueenem i Jenny Packham na czele, jak i z sieciówek takich jak Zara lub Massimo Dutti.

 

Skąd księżna Kate bierze pieniądze na swoje oficjalne stylizacje? Funduszem na jej stroje dysponuje obecnie król Karol III (a wcześniej królowa Elżbieta II), przeznaczając środki z tzw. budżetu domowego brytyjskiej rodziny królewskiej.  Musimy jednak dodać, że kwoty podane przez Daily Mail są wyłącznie przybliżone. Nie wiadomo, czy Middleton rzeczywiście którejkolwiek z firm zapłaciła za  strój, ponieważ zarówno znane firmy, jak i luksusowi projektanci wręcz marzą, by księżna Walii zaprezentowała się w stroju od nich. To jedna z największych reklam, na jaką marki mogą sobie pozwolić, a stroje i dodatki, w których się prezentuje, wyprzedają się w zaledwie kilka chwil. Styliści gwiazd, w tym zapewne także księżnej Kate, chętnie też wypożyczają od nich ich konkretne projekty, które później zostają im zwrócone.

Najpiękniejsze sukienki na specjalne okazje z wyprzedaży [DOBRE CENY]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.