Gdzie królowa Elżbieta II kupowała torebki? Zdradzamy tajemnice jej stylu

2 czerwca rozpoczęły się obchody platynowego jubileuszu królowej Elżbiety II, która już od 70 lat zasiada na brytyjskim tronie. Zdradzamy jej pilnie strzeżone tajemnice.

Kto odpowiada za wizerunek królowej Elżbiety II?

Od 1957 roku jednym z oficjalnych krawców królowej Elżbiety II był Norman Hartnell. Projektant odpowiadał za powstanie jej efektownych strojów na specjalne okazje. Designer zaprojektował najpiękniejsze suknie, w których królowa prezentowała się podczas wieczornych spotkań i bankietów. Hartnell pracował dla królowej aż do śmierci w 1979 roku. Strojami na co dzień zajmował się zaś Hardy Amies. Krawiec trudnił się tym do emerytury w 1990 roku. Dziś za stylizacje monarchini odpowiadają Stewart Parvin i Angela Kelly.

 

Suknia ślubna królowej Elżbiety II

Elżbieta II wyszła za mąż za księcia Filipa w 1947 roku. Suknię, w której powiedziała sakramentalne "tak" zaprojektował Norman Hartnell. Koronkową kreację zdobiło 10-tysięcy pereł i kryształy. Prosty, acz elegancki krój podkreślał szczupłą sylwetkę młodziutkiej następczyni tronu. Na uwagę zasługuje rozkloszowany dół oraz dekolt w kształcie serca. Całość uzupełniał 4-metrowy tren. Kreację przez siedem tygodni szyło aż trzysta pięćdziesiąt kobiet. Ślub Elżbiety II i księcia Filipa odbył się zaraz po wojnie, dlatego za kreację zapłacono kuponami, które w tamtym okresie umożliwiały zakupy. Inspiracją do stworzenia stroju panny młodej okazała się sztuka, a dokładnie obraz "Wiosna" Botticellego. Właśnie dlatego model w kolorze kości słoniowej zdobiły wyszywane srebrną nicią kwiaty.

 

Jaskrawe stylizacje Królowej Elżbiety II

Wydawać by się mogło, że królowej nie przystoi noszenie jaskrawych barw. Jednak Elżbieta II udowodniła, że to właśnie te kolory pasują jej najbardziej. Styl głowy państwa podyktowany jest nie tylko jej prywatnymi preferencjami, ale także protokołem. To ważne, aby monarchini wyróżniała się z tłumu. Dzięki temu nawet podczas spotkania z poddanymi lub w otoczeniu bliskich, jest zawsze widoczna. Według stylistów, jedynym z kolorów, których unika jest beż. Królowa chętnie stawia też na wzorzyste stroje, jednak najczęściej nosi monochromatyczne komplety, które świetnie wpisują się w dworską etykietę.

Królowa Elżbieta IIKrólowa Elżbieta II Instagram @theroyalfamily

Ulubione torebki królowej Elżbiety

Znakiem rozpoznawczym królowej Elżbiety II jest torebka. To właśnie dzięki niej daje subtelne sygnały swoim współpracownikom czy rozmowa, czy rozmowa, którą prowadzi, jest interesująca, czy wolałaby ją zakończyć. Monarchini od lat jest jedną z największych fanek brytyjskiej marki Launer. Ma ponoć ponad 200 modeli z kolekcji brandu. Głowa państwa szczególnie upodobała sobie modele Royale i Traviata, które dzięki przedłużonej rączce wygodnie trzyma się w dłoniach. Elżbieta II najczęściej widywana jest z kuferkami, w których ponoć zawsze nosi lusterko i ulubioną szminkę.  

Królowa Elżbieta II / Torebka z kolekcji LaunerKrólowa Elżbieta II / Torebka z kolekcji Launer Shutterstock / Launer

Oryginalne kapelusze królowej Elżbiety II

Torebki i kapelusze najprawdopodobniej już zawsze będą kojarzyły się z królową Elżbietą II. Oryginalne nakrycia głowy są dobierane pod kolor reszty stylizacji. Modele, które nosi królowa, nie mogą być wysokie i nie powinny zasłaniać twarzy. Monarchini od lat jest wierna brytyjskiej projektantce Rachel Trevor-Morgan. Niektóre źródła podają, że Elżbieta II ma w swojej kolekcji ponad 5 tys. kapeluszy.

Królowa Elżbieta IIKrólowa Elżbieta II Instagram @theroyalfamily / Shutterstock

Jakie buty nosi królowa Elżbieta II?

Najpopularniejszymi butami w szafie królowej Elżbiety II są wygodne mokasyny. Monarchini najczęściej stawia na produkty z kolekcji brytyjskiej marki Anello & Davide. Zresztą brand ten tworzy dla niej obuwie od ponad 50 lat. Para z asortymentu firmy kosztuje ok. 1000 dolarów. Głowa państwa chętnie nosi także mokasyny Gucci, które skradły także serca największych infleuncerek i blogerek. Nie każdy wie, że zanim królowa założy nową parę butów na stopy, muszą być one wcześniej rozchodzone przez specjalnie zatrudniony sztab ludzi. 

Królowa Elżbieta II w mokasynach GucciKrólowa Elżbieta II w mokasynach Gucci Źródło: www.instagram.com/nichelifestyle/ www.gucci.com / Kolaż Avanti24

Na co dzień perły, od święta brylanty

Najdłużej panująca monarchini uwielbia perły. To w nich możemy podziwiać ją najczęściej. Okazuje się, że to swego rodzaju tradycja, którą zapoczątkowała królowa Wiktoria. Według królewskich biografów, ojciec królowej Elżbiety II w prezentach urodzinowych wręczał córkom po jednej perle. Dzięki temu w dniu osiemnastych urodzin mogły stworzyć z nich naszyjnik.

Królowa Elżbieta IIKrólowa Elżbieta II Instagram @theroyalfamily

Jednak na specjalne okazje Elżbieta II najczęściej wybiera brylanty. Niektóre źródła podają, że to właśnie brytyjska monarchini jest właścicielką jednej z najcenniejszych kolekcji biżuterii na świecie. Wartość kosztowności należących do królowej szacuje się na ok. 4 miliardów funtów.

 

Bez rajstop ani rusz!

Nie od dzisiaj wiadomo, że rajstopy to obowiązkowy element stylizacji każdej kobiety z rodziny królewskiej. Panie muszą je nosić przede wszystkim w obecności głowy państwa. Na co dzień stanowią także nieodłączną cześć ubioru królowej Elżbiety. Monarchini najczęściej sięga po cieliste modele.

 

Sekrety strojów królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II na co dzień i na oficjalne spotkania nosi spódnice lub sukienki za kolano. Zanim jednak monarchini zdecyduje się na konkretny strój, krawcy zwracają uwagę przede wszystkim na materiał, z którego wykonano jej ubrania. Musi być odporny na zagniecenia, dzięki czemu po wyjściu z samochodu prezentuje się nienagannie. W żakietach wszyte są modne w latach 80. poduszki na ramionach. Dzięki temu sylwetka wydaje się być bardziej dystyngowana, a proporcje wyrównane.

 

Zobacz też: najpiękniejsze sukienki na specjale okazje.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.