Chcesz kupić markową torebkę? Zanim to zrobisz, sprawdź czy na pewno jest oryginalna

Marzysz o torebce od projektanta? Nie każdego stać na zakup nowego modelu, jednak z pomocą przychodzą second-handy i sklepy vintage. W sieci można także znaleźć oferty od prywatnych osób. Jak jednak wybrać produkt, który rzeczywiście jest oryginalny? Mamy na to aż dziewięć sposobów.

Torebki od znanych projektantów od lat cieszą się ogromną popularnością wśród fashionistek. Wiele kobiet marzy, by mieć przynajmniej jeden taki model. Ceny produktów od luksusowych domów mody zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Właśnie dlatego to nie jest opcja dostępna dla każdego, jednak są na to sposoby. Można skusić się na zakup używanej torebki. Warto jednak uważać na naciągaczy i podróbki, których zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych nie brakuje. Jak rozpoznać, czy wybrany przez nas model rzeczywiście pochodzi z kolekcji od cenionego designera?

Torebka HermesTorebka Hermes IMaxTree

Rozeznanie  dokładnie obejrzyj oryginalny produkt w sklepie albo w internecie, jeśli chcesz kupić jego używaną wersję, żeby mieć do czego go porównywać.

Cena – zwróć uwagę na cenę oferowanego przez sprzedawcę produktu. Nie może być zbyt niska, bo to oznacza, że właśnie ktoś próbuje cię oszukać. Mimo że wybrany model jest używany, nie spodziewajmy się, że kupimy go w cenie torebki z sieciówki. Wiele marek, np. Hermes nie organizuje wyprzedaży, dlatego trudno jest znaleźć produkt z kolekcji brandu (którego cena często przekracza nawet 100 tys. złotych) za kilkaset złotych.

Numer seryjny – każda luksusowa torebka ma unikalny numer seryjny, który znajdziesz w jej środku. Jeśli model, który chcesz kupić, go nie posiada to znak, że nie jest to egzemplarz stworzony przez jeden z topowych brandów.

Jakość – torebki od cenionych projektantów są zazwyczaj dopracowane do perfekcji. Nie znajdziemy na nich nieodciągnięć lub odstających nitek. Jeśli zauważysz, że produkt, który chcesz kupić, ma pewne skazy, powinnaś zrezygnować z zakupu. Oczywiście jeśli masz na oku używany model, możesz spodziewać się, że znajdziesz na nim ślady użytkowania (o czym z pewnością poinformuje cię sprzedawca), jednak niektóre defekty znacznie różnią się od tych, które powstają podczas codziennego korzystania z torebki. Kiedy zauważysz przetarcia przy rączce lub pasku, to znaczy, że ktoś często nosił wybrany model. Jeśli zaś w niektórych miejscach brakuje szwów lub produkt jest niechlujnie pomalowany, możesz mieć pewność, że to podróbka. 

Markowe torebkiMarkowe torebki IMaxTree

Logo – każda markowa torebka będzie miała logo. Zwróć uwagę, czy nie ma w nim literówek lub nieznacznych różnic w kształcie. Możesz je porównać z detalami, które znajdziesz na oficjalnej stronie danej firmy. Nawet najdrobniejsza różnica, która w pierwszej chwili może być niedostrzegalna, oznacza, że masz do czynienia z podróbką.

Skóra czy imitacja skóry – wiele marek deklaruje, z jakich materiałów powstają ich torebki. Przed zakupem warto wyszukać w internecie informacje na ten temat. Niektóre modele powstają wyłącznie ze skóry naturalnej, dlatego jeśli widzisz, że oferowany w sieci lub second-handzie produkt jest stworzony ze sztucznego tworzywa, nie jest to produkt z kolekcji luksusowej marki. W tym przypadku warto jednak uważać, ponieważ coraz więcej firm deklaruje, że rezygnuje z produkcji z naturalnych materiałów, dlatego z czasem będzie coraz trudniej to rozpoznać.

Torebka Lady DiorTorebka Lady Dior IMaxTree

Zamek – suwaki przy oryginalnych modelach są najczęściej ciężkie i matowe. Jeśli torebka, którą chcesz kupić, wyposażona jest w lekki, plastikowy zamek, masz właśnie do czynienia z falsyfikatem.

Sprzedawca – zanim zdecydujesz się na zakup produktu od konkretnego sprzedawcy, zrób dokładny research. Sprawdź opinię na jego temat w internecie (najlepiej na forach internetowych). Jeśli spotkasz się z negatywnymi komentarzami, lepiej zrezygnuj z zakupu.

Dowód zakupu – kupując od osoby prywatnej, możesz poprosić o oryginalny dowód zakupu torebki. W ten sposób dodatkowo upewnisz się, że obecny właściciel produktu rzeczywiście kupił go w luksusowym butiku lub sklepie internetowym konkretnej marki.

Markowe torebkiMarkowe torebki IMaxTree

Zobacz też: najpiękniejsze torebki z gigantycznej wyprzedaży.

Więcej o:
Copyright © Agora SA