Gdzie kupić ubrania z drugiej ręki? Grupa H&M uruchamia w Polsce nową platformę internetową

Sellpy to platforma internetowa, dzięki której można kupić i sprzedać ubrania z drugiej ręki. Już za chwilę ma zadebiutować także w Polsce. Czego można się spodziewać po "dziecku" grupy H&M? Zdradzamy szczegóły!

Sellpy to założona w 2014 roku platforma internetowa umożliwiająca zakup i sprzedaż produktów z drugiej ręki. Należąca do grupy H&M firma pojawiła się już na wielu europejskich rynkach. W Polsce będziemy mogli zrobić za jej pośrednictwem pierwsze zakupy już 2 lutego. Jak zdradzili przedstawiciele firmy, w naszym kraju ze względów logistycznych będzie można wyłącznie kupować, jednak w przyszłości Polacy mają też mieć możliwość sprzedaży własnych ubrań i dodatków.

Widzieliśmy duży popyt na nasze ekologiczne rozwiązanie zakupowe w Polsce. W zeszłym roku otworzyliśmy magazyn w Poznaniu, dzięki czemu możemy zagwarantować także obsługę naszym polskim klientom

-  zdradził Michael Arnör, współzałożyciel i CEO Sellpy. Warto zaznaczyć, że platforma oferuje nie tylko produkty od osób prywatnych, ale także te pochodzące z kolekcji innych znanych firm, m.in. Weekday, Other Stories i COS. H&M ma udostępniać do ponownej sprzedaży poprzednie kolekcje, a nawet ubrania pochodzące ze zwrotów z nieznacznymi uszkodzeniami.

Screen strony internetowej SellpyScreen strony internetowej Sellpy Screen Avanti24

To jednak niejedyne zrównoważone rozwiązanie, na które postawiło Sellpy. Brand do wysyłki produktów wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu. Dodatkowo do transportu asortymentu używa pojazdów napędzanych w sposób ekologiczny.

SellpySellpy Mat. prasowe Sellpy

Zobacz też: najgodniejsze sukienki na wiosnę 2022.


 

Więcej o: