Ukraińska linia lotnicza zmienia stroje swoich stewardes. Czy nowy dress code zrewolucjonizuje linie lotnicze?

Ukraińska linia lotnicza SkyUp postanowiła skończyć z bardzo obcisłymi i niewygodnymi strojami swoich stewardes. Wspólnie z rodzimą marką odzieżową GUDU stworzyli nowe uniformy dla swoich pracownic. Wygoda i styl mogą iść ze sobą w parze!

Nowe uniformy dla ukraińskich stewardes

Jedna z największych ukraińskich linii lotniczych SkyUp, wspólnie z rodzimym brandem modowym GUDU, stworzyła nowe stroje dla swoich stewardes. Nowe zestawy w pomarańczowym kolorze zastąpiły niewygodne garsonki z krótkimi spódniczkami, które były swego rodzaju znakiem rozpoznawczym pracownic linii lotniczych na całym świecie.

Kobiety zatrudnione w SkyUp będą od teraz nosiły luźne, lekko oversize’owe dwurzędowe marynarki z ozdobną, jedwabną apaszką na ramieniu oraz spodnie o fasonie cygaretek. Podczas chłodniejszych dni pracownice marki mogą skorzystać z trenczu z włoskiej imitacji skóry w beżowym kolorze. Niewygodne buty na obcasie zastąpiły ergonomiczne, białe sneakersy NikeAir. Zestaw tworzą też białe, klasyczne T-shirty. Pracownice ukraińskich linii lotniczych pojawią się w nowych strojach już jesienią.

Nowe uniformy ukraińskich stewardesNowe uniformy ukraińskich stewardes Instagram @skyup.aero

Klasyczny koczek idzie w odstawkę!

Okazuje się, że nowe uniformy to nie koniec zmian w wyglądzie stewardes ukraińskiej linii lotniczej SkyUp. Przedstawiciele firmy zdecydowali, że fryzura oraz makijaż również będą nieco zmienione. Ich pracownice będą mogły pozwolić sobie na dużo większą swobodę w wyborze fryzury do pracy. Oprócz tego zwrócono uwagę także na ciężki i wyrazisty makijaż. Backstage Beauty&Refresh specjalnie na życzenie SkyUp opracowało nowy, subtelniejszy make-up, do którego stworzenia zainspirowały ich kolory nieba. Tutaj największą rolę będzie odgrywał pomarańczowy gradient podkreślający oczy stewardes.

Nowe fryzury i makijaż ukraińskich stewardesNowe fryzury i makijaż ukraińskich stewardes Instagram @backstage.ua

XXI wiek w liniach lotniczych

Do tej pory stewardesy niemal każdej linii lotniczej musiały dostosować się do sztywnych reguł. Dopasowane marynarki, krótkie spódniczki, apaszka przewiązana wokół szyi w określony sposób oraz buty na obcasie. Oceniany był także ich makijaż oraz uczesanie. Przez panującą na całym świecie pandemię, moda stała się dużo bardziej użytkowa. Liczy się nie tylko jakość, ale także wygoda noszonych przez nas ubrań. SkyUp to pierwsza linia lotnicza, która zdecydowała się na tak dużą zmianę i wyjście naprzeciw oczekiwaniom swoich pracownic. W oficjalnym komunikacje linia lotnicza przyznaje, że ponad 100-letni zawód wymaga wprowadzenia zmian, tak jak na przestrzeni lat zmieniały się kobiety. W końcu dlaczego panie mają być traktowane zupełnie inaczej niż panowie?

Zobacz też: najlepsze kosmetyki do makijażu!

Więcej o: