To nie żart! Koszulka Tommy'ego Hilfigera w Auchan za 7 złotych! Sieć sklepów wprowadza znane marki

Sieć marketów Auchan ma nowy pomysł na promowanie zrównoważonego stylu życia. W marketach pojawiły się używane ubrania znanych marek, które można kupić w okazyjnej cenie.

Auchan sprzedaje używane ubrania

Sieć marketów Auchan wystartowała z projektem "Nowe Życie by Auchan", który ma na celu promowanie zrównoważonego stylu życia. Jego założenia oparte są na gospodarce obiegu zamkniętego - Auchan będzie bowiem odzyskiwać, odświeżać i ponownie sprzedawać używane ubrania. W ramach projektu dostępne są rzeczy takich marek jak: Tommy Hilfiger, Guess, Ralph Lauren, Calvin Klein, H&M, Pepe Jeans, Mango, Zara, Nike, Adidas, Abercrombie&Fitch, Jules oraz Massimo Dutti. Ceny ubrań rozciągają się w przedziale 7 - 45 zł, w zależności od kategorii ubrania. Najtańsze są T-shirty (7-10 zł), najdroższe kurtki (25-45 zł). Sukienki kupimy za 12-25 zł, a jeansy za 18-25 zł. Sieć gwarantuje, że ciuchy są sprawdzone, czyste i posortowane. Do kupienia są zarówno rzeczy damskie i męskie, jak i dziecięce. 

Musimy pamiętać, że tylko niewielki procent tekstyliów na całym świecie jest poddawanych recyklingowi. Polscy klienci coraz częściej chcą mieć realny wpływ na środowisko np. poprzez dłuższe użytkowanie produktów, dokonują świadomych wyborów, także na modę patrzą pod kątem ekologii. Możliwość kupienia używanej odzieży znanych i cenionych marek idealnie wpisuje się w ten trend

– mówi Radosław Dac, dyrektor Produktów Auchan Retail Polska. 

Auchan z sekcją second-handAuchan z sekcją second-hand Fot. mat. prasowe Auchan

Eko na coraz większą skalę 

Projekt Auchan jest realizowany we współpracy z francuską firmą Patatam, która specjalizuje się w odzyskiwaniu i sprzedaży używanej odzieży.  Aktualnie dział "second hand" jest dostępny pilotażowo w pięciu hipermarketach: Warszawa Jubilerska, Warszawa Wola, Katowice Reńców, Kraków Bronowice i Kraków Bora. Jeśli pilotażowy program sprzedaży używanych ubrań się powiedzie, sieć rozszerzy go również na inne sklepy. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.