Nowa kolekcja kapsułowa Zalando stworzona w duchu zrównoważonego rozwoju

Nowa, kapsułowa kolekcja została stworzona we współpracy z ośmioma europejskimi markami i jest dostęna wyłącznie na Zalando. Ma za zadanie pomóc klientom w podejmowaniu świadomych decycji zakupowych tak, aby nie musieli oni rezygnować ze swojego stylu. Kolekcja Małe kroki. Duża zmiana. jest już dostępna na Zaladno!


Przy nowej kolekcji kapsułowej Zalando współpracowało z markami, które tworzą swoje kolekcje z dbałością o środowisko i w duchu eko. 116 powstałych projektów jest efektem działań ośmiu marek: Closed, Designer’s Remix, Henrik Vibskov, Holzweiler, House of Dagmar, Mother of Pearl, Mykke Hofmann i Progetto Quid. Ich zadaniem było stworzenie linii o spójnej estetyce, z zastosowaniem certyfikowanych materiałów przyjaznych środowisku. Zostały użyte między innymi organiczna wełna i bawełna, gładki lyocell i przyjazny środowisku trioctan.

ZalandoZalando Zalando

Zrównoważony rozwój stał się jednym z najważniejszych tematów dla projektantów marek Premium. Żyjemy w świecie wciąż rosnącej świadomości społecznej i środowiskowej - najważniejsze jest to, abyśmy dawali naszym klientom komfort wyboru nie zmuszając ich do rezygnacji z własnego stylu i jakości

mówi Lena-Sophie Roeper, Director of Buying Premium w Zalando.

Zalando jest świadome, że branża modowa w znaczącym stopniu przyczynia się do problemów środowiska. W związku z tym, wykorzystując popularność swojej platformy chce poszerzać świadomość klientów i dawać im możliwość kupowania świadomej mody. Małe kroki. Duża zmiana. to kolekcja sezonowa, która nawiązuje zarówno do chłodniejszej, jak i cieplejszej aury. Jest dostępna w sprzedaży od 25 października 2020 r.

ZalandoZalando Zalando