Królewski ślub księżniczki Beatrycze. Poszła do ślubu w używanej sukience pożyczonej od swojej babci Elżbiety II

W piątek księżniczka Beatrycze, wnuczka królowej Elżbiety II, wyszła za mąż za włoskiego milionera Edoardo Mapelli Mozzi. Kameralna uroczystość była naprawdę wyjątkowa, a to za sprawą kreacji, którą w tym ważnym dniu włożyła Panna Młoda. To suknia należąca do jej babci! Tiara też została wybrana nieprzypadkowo!

Księżniczka Beatrycze z Yorku i jej bajeczna suknia ślubna

Sukienki vintage to moda, którą coraz chętniej propagują gwiazdy. Rzadkością jest, aby członkowie rodziny królewskiej zakładali kilka razy te same ubrania, jednak to co zrobiła księżniczka Beatrycze, by uhonorować swoją babcie sprawiło, że jej kreacja z pewnością przejdzie do historii. Panna Młoda postanowiła pożyczyć sukienkę od królowej Elżbiety II. Monarchini kreację projektu Normana Hartnella miała na sobie w 1962 roku podczas premiery filmu „Lawrence z Arabii”. Długa, biała suknia została ozdobiona delikatnymi diamentami. Księżniczka Beatrycze z Yorku dodała do niej jedwabny dół oraz bufki stworzone z organzy. Czy to nowa moda na sukienki w stylu vintage? Mamy taką cichą nadzieję!

Córka księcia Andrzeja jest bardzo blisko ze swoją babcią, dlatego ta specjalnie dla niej zarezerwowała tiarę, w której sama wyszła za mąż za księcia Filipa w 1947 roku. Ten ważny detal został wykonany w 1919 roku dla królowej Marii z diamentowego naszyjnika, który królowa Wiktoria podarowała jej na jej własny ślub. Królowa Elżbieta II otrzymała tiarę w dniu swojego ślubu od swojej babci jako talizman na szczęście. 

Ślub księżniczki Beatrycze

Mówi się, że do trzech razy sztuka i tak z pewnością jest też w tym przypadku! Księżniczka Beatrycze dwukrotnie przekładała swój ślub z włoskim deweloperem i milionerem, Edoardo Mapelli Mozzi. W piątek świat obiegła informacja, że para powiedziała sobie sakramentalne „tak” w obecności najbliższej rodziny i przyjaciół. Ślub odbył się w kaplicy w Windsorze. W uroczystości wzięli udział nie tylko dziadkowie Panny Młodej, ale także jej rodzice, książę Andrzej, który poprowadził ją do ołtarza oraz jej mama Sarah Ferguson, a także jej siostra księżniczka Eugenia z mężem. Nie wiadomo czy w uroczystości wziął udział książę William i księżna Kate.

Księżniczka Beatrycze: narzeczony

Córki księcia Andrzeja, księżniczka Beatrycze i Eugenia nie są tak popularne jak ich kuzyni, książę William i Harry, jednak świetnie sobie radzą nie tylko na dworze, ale również w życiu prywatnym. Obie wyszły za mąż i spełniają się zawodowo, a także pełnią obowiązki członków rodziny królewskiej. Ich partnerzy stronią od blasków fleszy. Wielu fanów zastanawia się kim jest wybranek świeżo poślubionej wnuczki Elżbiety II. Edoardo Mapelli Mozzi to włoski deweloper pochodzący z arystokratycznej rodziny. Biznesmen ma już 4-letniego syna z poprzedniego związku, dlatego wiele osób zastanawiało się, czy królowa pojawi się na ślubie wnuczki. 

Więcej o: