Seriale kostiumowe Netflix - wybieramy TOP 5 tytułów, które warto obejrzeć

Seriale kostiumowe Netflix, które warto obejrzeć? Wybraliśmy TOP 5 tytułów, które powinny się znaleźć na waszej liscie. Wśród produkcji kultowy serial kostiumowy "Ania, nie Anna"!

1. Najlepsze seriale kostiumowe Netflixa - Ania, nie Anna

Niezamężne rodzeństwo Cuthbertów, Marilla i Matthew, zamieszkujące Zielone Wzgórze. Gdy opadają z sił postanawiają adoptować chłopca z sierocińca, który będzie pomagał im w gospodarstwie. Dochodzi do pomyłki i na Zielone Wzgórze zostaje przysłana dziewczynka - rudowłosa Anne Shirley, decydują się ją odesłać. Cuthbertowie przejęci historią dziewczynki, postanawiają jednak ją przygarnąć. Historia Ani z Zielonego Wzgórza w wersji Netflixa skradła serca kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Losy przystojnego Gilberta i rudowłosej Ani możecie śledzić przez 3 sezony z zapartym tchem. 

2. Dobry serial kostiumowy- Peaky Blinders

'Peaky Blinders' sezon 5.'Peaky Blinders' sezon 5. Netflix / BBC

Peaky Blinders zawdzięczają nazwę noszonym przez nich czapkom z wszytymi żyletkami. Zarabiają na nielegalnych zakładach bukmacherskich, haraczach i handlu na czarnym rynku. Ambicje Tommy'ego wykraczają jednak poza rządzenie podziemnym światkiem Birmingham. Pragnie on wzmocnić swoją pozycję w mieście prowadząc legalne interesy. Członkowie konkurencyjnych gangów komunistycznych rewolucjonistów i Irlandzkiego Bractwa Republikańskiego zaczynają licznie nawiedzać dzielnicę Small Heath w poszukiwaniu broni. To jeden z bardziej wciągających seriali na Netflixie. 

3. Seriale brytyjskie kostiumowe - The Crown

The CrownThe Crown Fot. Netflix

The Crown to historia dziejąca się pod dwoma najsłynniejszymi adresami świata - Pałacem Buckingham i 10 Downing Street. W tym serialu kostiumowym możemy dokładnie poznać historię królowej Elżbiety II, jej rodziców, dzieci i męża. 

4. Seriale kostiumowe Netflix - Outlander

OutlanderOutlander Fot. Netflix

W serialu Outlander śledzimy losy Claire Randall, zamężnej sanitariuszki wojennej, która w 1945 roku w tajemniczy sposób zostaje przeniesiona do roku 1743. Jak poradzi sobie z nową rzeczywistością? Nie będzie łatwo, szczególnie, że zostaje zmuszona do polubienia szkockiego wojownika, gdy kocha innego.

5. Hiszpańskie seriale kostiumowe - Telefonistki

TelefonistkiTelefonistki Fot.Netflix

 To hiszpański serial kostiumowy z wątkami romantycznymi i obyczajowymi, który przedstawia historię czterech kobiet z krajowej centrali telefonicznej, które uczą się pracy w nowoczesnym miejscu. To serial nie tylko o miłości i przyjaźni, ale także o walce o prawa kobiet, co w tamtych czasach było tematem tabu. Naszym ulubionym wątkiem jest historia miłosna Lidii i obiektu jej miłości sprzed lat, który teraz zarządza firmą. Akcja serialu dzieje się w Madrycie w 1928 roku. 

Więcej o: