Komedie romantyczne Netflix - sprawdź propozycje, które umilą wolny wieczór

Obecnie wszyscy siedzimy w domach. To właśnie tam spędzamy także cały nasz wolny czas. Wyczerpały ci się już pomysły na wolny wieczór? A może jesteś fanką filmów z romantyczną historią w tle? Sprawdź komedie romantyczne Netflix, które umilą twój wolny czas

Najlepsze filmy romantyczne Netflix

Film romantyczny to zawsze dobry pomysł na wolny wieczór. Wybrałyśmy kilka pozycji, które dostępne są na platformie Netflix. Wśród nich znalazły się nowości, ale także dobrze znane klasyki, do których warto wrócić. Poznaj top 5 naszej redakcji! 

1. "Pretty Woman" 

 

Ten film to klasyka kina obyczajowego. Znany na całym świecie romantyk, choć po raz pierwszy na ekranie pojawił się przeszło 30 lat temu, do dziś ma rzeszę fanek. Film opowiada historię prostytutki Vivian, która zostaje zatrudniona przez majętnego biznesmena Edwarda Lewisa jako reprezentacyjna dama do towarzystwa. Historię tę możemy nazwać współczesną wersją Kopciuszka. Młoda wówczas Julia Roberts wypadła w tej produkcji znakomicie. Razem z partnerującym jej Richardem Gere'm stworzyli parę, która na zawsze zapisała się w światowej kinematografii. Nietypowa zażyłość bohaterów, nieco kontrowersyjna wówczas tematyka i świetnie dobrani do ról głównych aktorzy, jak również miejsce całej akcji - piękne Los Angeles przyczyniły się tak dużej popularności tego kinowego hitu. Jest to jedna z tych komedii romantycznych, do których warto wrócić w wolnej chwili. Obejrzyj go z ukochana osobą lub przyjaciółką. Ten klasyk to obowiązkowa pozycja z listy najlepsze filmy romantyczne Netflix.

2. "Kocha, lubi, szanuje"

 

Ta komedia romantyczna wychodzi ponad jakiekolwiek schematy i być może dlatego zyskała taką popularność i uwielbienie widzów. Historia przedstawiona w filmie jest bardzo złożona. Kilku bohaterów i wiele wątków sprawiają, że nie ma tutaj czasu na nudę, a widz z dużą dozą zainteresowania śledzi kolejne perypetie. Komedia ta przedstawia miłosne zawirowania osób w różnym wieku. Głównym wątkiem jest rozpad długoletniego małżeństwa, któremu towarzyszą zdrada, wypalenie oraz kryzysu wieku średniego. Ryan Gosling oraz Emma Robers wcielają się w role trzydziestolatków - ona zmęczona nudnym związkiem, a on flirtowaniem z przypadkowymi kobietami. Oboje poszukują prawdziwej miłości, choć nie do końca chcą się do tego przyznać. I jeszcze najmłodsza grupa wiekowa - trzynastoletni Robbie szaleje za siedemnastoletnią opiekunką do dzieci, która z kolei na obiekt westchnień wybrała sobie jego ojca. Wątki te są ze sobą powiązane i wzajemnie się wypełniają. Ta produkcja sprawdzi się nie tylko dla zakochanej pary, ale także całej rodziny. To świetny film romantyczny netflix, który warto obejrzeć! 

3. "Planeta Singli" 

 

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć polskiego akcentu. Wszystkie trzy części tego filmu okazały się wielkim, kinowym hitem. Ania (Agnieszka Więdłocha) jest uroczą, romantyczną, ale niezbyt pewną siebie nauczycielką, poszukującą idealnego mężczyzny na internetowych portalach randkowych. Przypadkiem, w walentynkowy wieczór, spotyka showmana Tomka (Maciej Stuhr), który prowadzi najpopularniejszy i najbardziej kontrowersyjny program telewizyjny w kraju. Ich historia to nie tylko romantyzm w dobrym wydaniu, ale także masa śmiechu. Komediowe elementy tej produkcji sprawiają, że całość wypada niebanalnie. Pierwszą część obejrzało blisko 2 miliony widzów. Zachęcić może także obsada - biorą w niej udział największe gwiazdy polskiego kina - Borys Szyc, Danuta Stenka czy Bogusław Linda. "Planeta singli" bawi i wzrusza. Jest to idealna pozycja na wolny wieczór dla każdego. Ten romantyczny film pozytywnie zaskoczy nawet zagorzałych przeciwników tego gatunku.

4. "Do wszystkich chłopców, których kochałam" 

 

"Do wszystkich chłopców, których kochałam" to amerykańska komedia romantyczna na podstawie powieści Han Jenny o tym samym tytule. Film ten to jedna z najlepszych pozycji w zakładce filmy młodzieżowe NetflixOpowiada on o 17-latce, której życie wywróciło się do góry nogami po tym, jak na jaw wyszły napisane przez nią listy miłosne. "Do wszystkich chłopców, których kochałam" to komedia romantyczna skierowana głównie do młodzieży, ale sprawdzi się także na wieczór z przyjaciółką. Jest to uroczy i słodki film, ale porusza także problemy życia codziennego - samotne rodzicielstwo, tęsknotę za tymi, którzy odeszli czy chęć zachowania własnych narodowościowych korzeni. To historia z przesłaniem, aby mówić innym to, co się do nich czuje. Pozycja warta obejrzenia! 

5. "Jeden dzień" 

 

Na koniec zostawiłyśmy prawdziwy wyciskacz łez na Netlix. O czym opowiada? 15 lipca 1988 roku - to data kluczowa w tej całej, niebanalnej historii. Emma i Dexter kończą Uniwersytet Edynburski. Spędzają ze sobą noc. Emma jest ambitną dziewczyną z klasy średniej i marzy o uczynieniu świata lepszym. Natomiast Dexter to bogaty podrywacz, który lubi aby wszystko było po jego myśli. Miedzi nimi nawiązuje się specyficzna więź i choć każdy z nich idzie swoją drogą to postanawiają spotykać się ze sobą każdego roku, w dniu 15 lipca, przez następne dwadzieścia lat. Podczas spotkań opowiadają sobie swoje sukcesy i porażki, marzenia i nadzieje. We współczesnej kinematografii nie znalazłyśmy bardziej wzruszającej pozycji na wolny wieczór. Jeśli nie oglądałaś tego filmu nigdy wcześniej, koniecznie musisz to nadrobić. Anne Hathaway i Jim Sturgess są idealnie dobrani do tych ról. Piękny film z krajobrazem Anglii lat 80. w tle. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA