Fajne filmy na wieczór. Wybieramy kultowe klasyki i ciekawe nowości!

Zastanawiasz się jakie są fajne filmy na wieczór? Przygotowałyśmy naszą listę ulubionych pozycji, które warto obejrzeć. Od klasyków kina, przez nowości, aż po pozycje nagradzone Oskarami. Sprawdź, które z nich widziałeś, a które powinieneś nadrobić.

Dobry film na wieczór

Jaki film na wieczór wybrać? Często siadając już na kanapie, z myślą o obejrzeniu czegoś ciekawego pojawia się ten problem. Mamy więc dla ciebie kilka ciekawych propozycji, które warto zobaczyć. Fajne filmy to takie, które oglądamy z przyjemnością, ale równocześnie zmuszają nas do refleksji. Zobacz, jakie tytuły znalazły się na naszej liście.   

"Green Book" reż. Peter Farrelly

 

Akcja toczy się w 1962 roku. Pochodzący z Bronxu mężczyzna z klasy robotniczej zostaje szoferem wybitnego muzyka pochodzenia afroamerykańskiego. Wyruszają razem w tournée, podczas którego ich znajomość ewoluuje. Na pozór różni ich wszystko: pochodzenie, status społeczny, majątek i wykształcenie. Z czasem jednak okazuje się, że mają ze sobą o wiele więcej wspólnego. To piękna historia o przyjaźni, budowaniu relacji międzyludzkich, a także ważna lekcja o tolerancji. 

"Whiplash" reż. Damien Chazelle

 

Film z 2014 roku, zdobywca 3 Oskarów. Marzący o wielkiej karierze muzycznej Andrew zrobi wszystko, by osiągnąć swój cel. Dołącza do szkolnej orkiestry jazzowej ,która jest prowadzona przez bezwzględnego nauczyciela Terence'a Fletchera. Fletcher znęca się psychicznie nad swoimi uczniami, doprowadzając ich do granic wytrzymałości. Starcia tych dwóch mocnych charakterów trzymają widza w napięciu do ostatniej chwili. To coś, co musisz zobaczyć! 

Luźny film na wieczór

Miałeś ciężki dzień i masz ochotę na przyjemny, ale dobry film na wieczór? Mamy dla ciebie nasze ulubione pozycje, które możemy oglądać na okrągło! Jeden to znany na całym świecie klasyk. Drugi to zainspirował wielu innych twórców do zrealizowania podobnego dzieła. Choć to luźne filmy na wieczór, to mają przesłanie i warto je zobaczyć.

1. "Śniadanie u Tiffaniego" reż. Blake Edwards

 

Pierwszy film, który polecamy to prawdziwy klasyk, o którym każdy słyszał. "Śniadanie u Tiffaniego" to film z 1961 roku, który z czasem nie traci na wartości. Ekranizacja powieści Trumana Capote opowiada o losach ślicznej Holly Golightly i młodego pisarza, Paula Varjaka. Kiedy Paul wprowadza się do nowego mieszkania, od razu poznaje Holly -szaloną dziewczynę korzystającą z życia na koszt swoich bogatych adoratorów. Zaprzyjaźniają się, a on z każdym dniem staje się coraz bardziej zafascynowany na pozór infantylną kobietą. Sam film, jak i główna bohaterka, są na pozór cukierki i prości w odbiorze, jednak skrywają w sobie pewną życiową mądrość i gorycz. W rolach głównych znakomici aktorzy: Audrey Hepburn i George Peppard. 

2. "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" Paolo Genovese

 

Włoska produkcja z polską aktorką, Kasią Smutniak, w jednej z głównych ról. Długoletni przyjaciele spotykają się w swoim towarzystwie na kolację. Jedno z nich proponuje grę, która polega na odczytywaniu wszystkich wiadomości, które do nich przychodzą, na głos. Chociaż na początku nie spotyka się to z ogólną aprobatą, to po chwili wszyscy zgadzają się na grę, z przekonaniem, że nic złego z niej nie wyniknie. Jednak niedługo później okazuje się, że nikt z towarzystwa tak naprawdę się nie zna, a sprawy wymykają się spod kontroli. Świetna tragikomedia, która przestawia obraz współczesnego człowieka i zmusza do refleksji. To naprawdę fajny film na wieczór, który warto obejrzeć w gronie rodziny lub z przyjaciółmi. Ciekawa dyskusja po seansie gwarantowana!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.