Najlepsze filmy 2019 roku. Co warto obejrzeć w wolny wieczór?

Nie masz pomysłu na spędzenie wolnego wieczoru? Film to zawsze dobry wybór. Przedstawiamy najlepsze filmy 2019 roku, które warto obejrzeć w wolnej chwili. Sprawdź nasze propozycje.

Najlepsze filmy 2019, które warto obejrzeć 

2019 to wyjątkowy rok w polskiej i światowej kinematografii. Na ekranach kin pojawiły się świetne propozycje, które na zawsze zapisały się w historii kina. Na naszym rodzimym gruncie to zdecydowanie "Boże ciało" było najgłośniejszym polskim filmem. Kilkanaście statuetek "Orłów" oraz nominacja dla Oskara nie pozostawiają wątpliwości, że jest to wybitny, ale przede wszystkim ważny film. Mówi on nie tylko o wierze, ale pozwala każdemu z nas na zastanowienie są nad sensem swojego życia. Wyjątkowa kreacja Bartosza Bieleni, genialny pomysł młodego scenarzysty - Mateusza Pacewicza oraz świetna reżyseria Janka Komasy złożyły się na olbrzymi sukces tej produkcji. Na tle zagranicznych produkcji wyróżniały się następujące filmy: nagrodzone Oskarem "Parasite" oraz "Joker", "Dwóch papieży" czy "Avengers: Koniec gry". Wszystkie te produkcje to filmy, które warto obejrzeć.

Do naszego zestawienia filmów na wieczór wybrałyśmy mniej znane produkcje, które być może jeszcze nie widzieliście, a są one warte polecenia. Oto filmy warte obejrzenia: 

1. "Irlandczyk", reż. Martin Scorsese 

 

"Irlandczyk" to amerykański dramat obyczajowy, który opowiada o zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych, Jimmy'ego Hoffa. Film przenosi nas w lata 60. i 80., a nawet do czasów II wojny światowej. W tej jednej produkcji zobaczymy trzech wybitnych aktorów - Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci. Jeśli jesteś fanem kina akcji i fabuły z gangsterskimi porachunkami w tle, to ta produkcja na pewno przypadnie ci do gustu. Zarezerwuj więcej czasu, gdyż ta produkcja trwa aż 3,5 godziny! 

2. "Na noże", reż. Rian Johnson

 

Dobry film 2019, który przeszedł bez większego echa? To właśnie genialny film kryminalny "Na noże" z Danielem Craigiem w roli głównej. To, że nie jest tak popularny jak inne produkcje wiąże się z tym, że na ekranach polskich kin pojawił się niemalże równocześnie z "Bożym Ciałem", przez które został przyćmiony. Produkcja zyskała uznanie krytyków, szczególnie za scenariusz, reżyserię i grę aktorską. Ci, którzy zobaczyli go na ekranie kina doceniali fabułę, której nie powstydziliby się najwięksi twórcy powieści kryminalnych. 

3. "(Nie)znajomi", reż. Tadeusz Śliwa 

 

Jeśli jakiś polski film ma prawo pojawić się w tym rankingu, to oprócz "Bożego Ciała" może być to tylko komedia "Nieznajomi". Ta produkcja okazała się jednym z najmilszych zaskoczeń filmowych tego roku. Mimo tego, iż jest to remake włoskiej wersji, którą większość z nas widziała, to film i tak zaskakuje. Świetna odsada aktorska, znakomicie wypadające dialogi oraz kreatywność i doskonałe wyczucie reżysera do drobnych zmian sprawiły, że widzowie pokochali ten film i utożsamili się z przedstawianymi historiami. Nie ma bardziej odpowiedniego filmu na miły wieczór z chłopakiem lub przyjaciółką. Fajne filmy 2019? Ta polska produkcja zdecydowanie znajduje się wśród nich! 

4. "Czarownica 2", reż. Joachim Rønning

 

Inne top filmy 2019 roku? W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć familijnego filmu fantasy. Czarownica 2 ze znakomitą Angeliną Jolie w roli głównej spodobała się nie tylko najmłodszym widzom. Akcja rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach pierwszej części. Tym razem fabuła zagłębia się w relacje między Diaboliną i Aurorą, które będą zawierać nowe sojusze oraz staną w obliczu silnych przeciwników w walce o ocalenie wrzosowisk oraz żyjących na nich magicznych stworzeń. Czarownica 2 to film, który robi ogromne wrażenie na widzach w każdym wieku. Świetna pozycja na wieczór z rodziną. 

Taki jest nasz wybór, jeśli chodzi o najlepsze filmy 2019. A jaki jest twój? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.