Trendy 2020: delikatne pierścionki. Piękna i subtelna biżuteria

W tym roku kobiece palce ozdobią delikatne pierścionki. Minimalistyczne formy dotyczyć będą zarówno zaręczynowych modeli, jak i tych codziennych. Taka biżuteria, pomimo swojej prostoty nadal zachwyca elegancją. Zobacz jakie pierścionki będą najmodniejsze w 2020 roku!

Pierścionki potrafią pięknie ozdobić dłoń, a niektóre kobiety nie wyobrażają sobie wyjść z domu bez właśnie tej biżuterii. Potrafią być symbolem miłości, ale stanowią także piękny dodatek do codziennych stylizacji. W roku 2019 królowały modele z dużymi kamieniami, dość mocno rzucające się w oczy. 2020 rok to jednak czas na delikatne pierścionki i to właśnie one najbardziej będą wpisywać się w trendy. Nie zabraknie oczywiście klasycznych modeli z małymi kamieniami, ale pojawia się też bardziej oryginalne i charakterystyczne rodzaje pierścionków. 

Trendy 2020: delikatne pierścionki open rings

Taki model tego rodzaju biżuterii jest zdecydowanym hitem początku nowej dekady. Pod angielską nazwą "open rings" kryją się delikatne pierścionki, które nie są zamkniętym okręgiem, a na końcach metalowych części, znajdujących się na środku palca, najczęściej są ozdobione kamieniami. Takie delikatne pierścionki otwarte są niezwykle oryginalne i łamią konwencję tradycyjnie wyglądającej biżuterii tego typu. Najczęściej są one wąskie i mają niewielkie zdobienia, dlatego dobrze wpisują się w minimalistyczne trendy 2020 roku. Sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje, a ich niekonwencjonalna forma na pewno wyróżni Cię z tłumu.

 Modne delikatne pierścionki - awangardowe kształty

W wielu sklepach jubilerskich pojawiły się także oryginalne, delikatne pierścionki o nowoczesnych, awangardowych kształtach. One również zrywają z tradycyjną formą okręgu i wiją się na palcu w najróżniejszych kierunkach i przybierając różny wygląd. Zazwyczaj nadal pozostają jednak minimalistyczne, bo są wykonane tylko z danego metalu, bez żadnych kamieni. Ciekawymi przykładami są modele z kolekcji Zodiac marki Lilou, które symbolicznie przedstawiają znaki zodiaków. Tego typu srebrne delikatne pierścionki, ale również złote, pasować będą do każdej stylizacji, nawet eleganckiej, weselnej. 

delikatne pierścionki - kolekcja Zodiac marki Yesdelikatne pierścionki - kolekcja Zodiac marki Yes fot. yes.pl

Minimalistyczne pierścionki jak obrączki

Wśród modnych modeli delikatnych pierścionków pojawiły się również te przypominające obrączki, z ozdobnymi elementami na całym okręgu. Bardzo często są to motywy roślinne takie jak małe kwiatki lub listki. Takie modele są bardzo romantyczne i świetnie sprawdzą się do codziennych, kobiecych stylizacji, ale również do pracy jako subtelna biżuteria. Czasami są również ozdobione płaskimi kamieniami, będącymi częścią okręgu. Takie bardzo delikatne pierścionki będą idealne dla osób, które nie czują się komfortowo w modelach z większymi, wystającymi elementami ozdobnymi. W dodatku spodobają się tym kobietom, które cenią sobie tradycyjne formy, ale w modnym wydaniu. Jeśli zależy Ci na zwiększeniu efektu i bardziej eleganckiej stylizacji, to możesz założyć nawet trzy takie minimalistyczne pierścionki na jeden palec.

Modne pierścionki zaręczynowe o subtelnym designie

Pierścionki zaręczynowe to szczególne modele z wyjątkową symboliką. W przeciwieństwie do pozostałych, zazwyczaj wybierane są przez mężczyzn, choć ta tradycja też stopniowo się zmienia. Coraz więcej kobiet podpowiada swoim partnerom co najbardziej im się podoba. Zaręczynowe delikatne pierścionki są najbardziej uniwersalne, a właśnie to jest jedna z najważniejszych cech takich modeli. Powinny mieć raczej tradycyjną formę okręgu z niewielkim kamieniem, zazwyczaj białym. Jeśli chcesz postawić na ponadczasową klasykę to zdecyduj się na złoty model z niewielkim brylantem lub diamentem. Z kolei wśród kolorowych modeli najmodniejsze delikatne pierścionki ze szmaragdami oraz topazem. 

Zobacz też: Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

delikatne pierścionki zaręczynowedelikatne pierścionki zaręczynowe fot. shutterstock

Więcej o: