Paznokcie 2020 - biżuteryjny manicure. Trend dla fanek efektownych zdobień!

Modny manicure 2020 to zaskakujące pomysły, które zachwycają kreatywnością. Nowym trendem na wiosnę są biżuteryjne paznokcie. Zapewniają efekt wow i przyciągają wzrok. Zdecydujesz się na nie?

Wśród modnych paznokci 2020 do wyboru mamy najróżniejsze trendy, które z powodzeniem dopasują się do każdego gustu. Z jednej strony wiosną modna będzie klasyka w postaci eleganckich i bardzo kobiecych czerwonych paznokci oraz ponadczasowy french manicure, a z drugiej zaś trendy podpowiadają szaleństwo w postaci paznokci żółwiowych. Do niebanalnych trendów z pewnością należą także paznokcie galaxy, crystal oraz lipstick manicure. Na wiosnę 2020 celować będziemy także we wszelkie pastelowe kolory, ale bez wątpienia uwagę przyciąga też nowy trend - biżuteryjne paznokcie! Na czym polega i czy warto się na niego zdecydować? 

Biżuteryjne paznokcie - co to? 

Urodowe trendy na wiosnę 2020 nakłaniają nas do kreatywności w tworzeniu makijażu oraz manicure. Ma być kolorowo, zaskakująco i niebanalnie. Jesteś fanką paznokci ze zdobieniami? Jeśli tak, to biżuteryjne paznokcie są dla ciebie idealnym wyborem! Jak się okazuję, biżuterię możemy nosić nie tylko na szyi, palcach czy uszach. Tym razem przyszła też pora na paznokcie! Biżuteria na paznokcie to nowość, która sprawia, że manicure staje się o wiele bardziej zauważalny i wyjątkowy. Manicure biżuteryjny sprawia, że paznokcie błyszczą. Nie potrzeba już żadnych innych ozdób dłoni. Sprawdzi się świetnie na wesele lub na imprezę. 

A jaką biżuterię paznokci mamy do wyboru? Możesz zdecydować się na ozdoby w postaci kryształków, które manicurzystka może ułożyć w ładny wzorek. Innym, nieco subtelniejszym wyborem, jest standardowy brokat, który również doda blasku. Może być na całym paznokciu lub tylko na jego części. W ekstremalnej wersji tego trendu dostępne są również charmsy do paznokci albo specjalne metalowe obwódki, które wyglądają jak ramka. Oprócz tego bardzo ciekawym pomysłem są naklejki do paznokci ozdobione kryształkami lub brokatem. Za ich pomocą możesz wykonać stylowe, błyszczące wzorki. W sklepach dostępne są również specjalne pierścionki na paznokcie. 

Biżuteria na paznokciach może się znaleźć na jednym lub dwóch paznokciach albo na wszystkich. Oczywiście zależy to od twojego gustu. Jednak, aby manicure ten wyglądał elegancko, warto pamiętać o zasadzie - co za dużo, to niezdrowo! 

Biżuteryjny manicure w domu 

Jak samodzielnie zrobić biżuteryjny manicure? Nie jest to takie trudne. Możesz to zrobić na zwykłym lakierze. Zdecyduj się wtedy na zakup specjalnych naklejek do paznokci, które nałożysz na lakier. Naklejki zabezpiecz jeszcze bazą utwardzającą. 

Jeżeli wykonujesz w domu manicure hybrydowy, możesz sobie pozwolić na bardziej fantazyjne zdobienia w postaci kryształków czy perełek. Zdobienie paznokci krok po kroku:

  • nałóż pierwszą bazę do lakieru hybrydowego 
  • następnie pomaluj paznokcie dwiema warstwami wybranego lakieru 
  • nałóż top i umieść paznokcie w lampie UV na kilka minut 
  • nałóż znów cienką wartę bazy, na której przykleisz ozdoby 
  • wykonaj interesujący cię wzorek 
  • umieść paznokcie w lampie, aby utrwalić efekt. Gotowe!

Podobają ci się biżuteryjne paznokcie? Wypróbujesz ten trend na wiosnę 2020?