Detox manicure - nowy trend, który poprawi kondycję twoich paznokci. Wypróbuj go!

Każda kobieta, która robi sobie hybrydy wie, że paznokcie na tym cierpią. Właśnie dlatego od czasu do czasu warto zrobić sobie detox manicure. Na czym polega ten trend? Sprawdzamy!

Hybrydowe paznokcie to już klasyk. Wiele kobiet decyduje się na taki manicure, gdyż jest on trwały i pozawala na najróżniejsze zdobienia i wariacje. Niestety ma on też swoje wady - niszczy płytkę paznokcia. Zbyt częste stosowanie lakierów hybrydowych oraz lampy UV sprawia, że paznokcie stają się słabe i cienkie. Mogą się bardzo łatwo łamać. Właśnie dlatego od czasu do czasu warto skusić się na nowy trend w postaci detox manicure. Na czym polega ten zabieg? Dzięki niemu twoje paznokcie odżyją! 

Detox manicure - co to jest? 

Coraz bardziej popularny detox manicure to połączenie stylizacji paznokci z pielęgnacją. W tym manicure próżno szukać krzykliwych kolorów i wzorów. Paznokcie mają wyglądać na zadbane i zdrowe. Taki jest tego cel! Do wykonania tego manicure stosuje się techniki odżywcze i pielęgnacyjne. Kosmetyczka ogranicza się więc tylko do ładnego spiłowania paznokci i nadania im stylowego kształtu. Nakłada również na paznokcie odżywki, które wpłyną na odbudowę płytki paznokcia i pozwolą jej rosnąć. Taki manicure jest subtelny i gustowny. Jeśli więc narzekasz na zniszczone paznokcie od hybrydy, to koniecznie wypróbuj manicure detox. 

Detox manicure jak zrobićDetox manicure jak zrobić / fot. shutterstock

Jak wykonać detox manicure 

W profesjonalnym salonie paznokci kosmetyczna zaczyna od nawilżenia płytki, mocząc paznokcie w specjalnej kąpieli składającej się z wody, olejków i soku z cytryny. Następnie odsuwa skórki oraz piłuje paznokcie, nadając im ładny kształt. Potem należy wetrzeć w płytkę paznokcia odżywcze olejki. Kosmetyczka zazwyczaj będzie używać tych przeznaczonych specjalnie do manicure, ale może też wykorzystać olejek arganowy lub kokosowy. Fajną opcją są olejki do paznokci w pisaku. Łatwo się je nakłada i szybko się wchłaniają. 

Kolejnym etapem detox manicure jest wzmocnienie paznokci, które po hybrydzie są zapewne łamliwe i cienkie. W tym celu należy pomalować paznokcie specjalną bazą wzmacniającą i utwardzającą. W zasadzie to już koniec. Teraz paznokcie mogą odpocząć od lakieru hybrydowego lub tytanowego. 

Detoks paznokci w domu - jak to zrobić? 

Nie chcesz iść do kosmetyczki na detox manicure? Możesz go zrobić samodzielnie. Istnieje na to kilka domowych sposobów. Jeśli właśnie zdjęłaś hybrydę albo po prostu chcesz zadbać o paznokcie, zacznij najpierw od kąpieli dłoni. 

  • jak wykonać kąpiel paznokci - do miski wlej letnią wodę i zmieszaj z łyżką oliwy z oliwek. Dodaj ulubionego olejku oraz sok z cytryny. Mocz paznokcie około 10 minut. 

Po kąpieli spiłuj paznokcie w ulubiony kształt. Następnym krokiem jest wtarcie w płytę paznokci olejków. Świetny do tego będzie na przykład olejek konopny, który odżywa i wzmacnia. Możesz to zrobić za pomocą wacika. Pocieraj olejkiem paznokcie około 5 minut, a następnie odczekaj chwilę aż olejki się wchłoną. Zamiast olejku, możesz też użyć kremu do rąk, ale takiego bez silikonów i alkoholu. Kiedy olejek lub krem się wchłonął nałóż na paznokcie bazę lub chociaż bezbarwny lakier. To je wzmocni i ochroni przez pękaniem. 

Detox manicure jest świetnym sposobem na poprawę kondycji paznokci. Naprawdę warto się na niego zdecydować. Twoje paznokcie będą ci wdzięczne!