Jak samodzielnie zdjąć hybrydę i manicure tytanowy? Sposoby, które nie zniszczą paznokci!

Nie możesz albo nie masz czasu iść do manicurzystki i zastanawiasz się, jak samodzielnie zdjąć hybrydy lub tytany? Jest na to sposób, który uratuje cię w tej sytuacji. Poznaj go i wyspróbuj!

Manicure hybrydowy ma oczywiście wiele zalet. Jest bardzo trwały, sprawia, że paznokcie są twardsze i wyglądają lepiej na dłużej. Malowanie paznokci w domu zajmuje dużo czasu i przy użyciu tradycyjnego lakiery efekt jest krótkotrwały. Zrobiłaś więc sobie hybrydy albo manicure tytanowy, ale minęło już parę tygodni i na twoich paznokciach pojawiły się odrosty albo paznokcie zaczynają się łamać? To znak, że trzeba ten manicure usunąć. Nie masz jednak czasu lub nie możesz iść do kosmetyczki? Możesz to zrobić w domu. To wcale nie takie trudne. Jak samodzielnie zdjąć hybrydę i nie zniszczyć płytki paznokcia? Mamy dla ciebie skuteczny sposób, który cię uratuje. Podpowiadamy też, jak pozbyć się manicure tytanowego! 

Domowe sposoby na zdjęcie hybrydy 

Jak zdjąć hybrydę w domu? Do wyboru masz dwa sposoby - jeden typowo amatorski, a drugi bardziej profesjonalny. Wszystko zależy od twoich możliwości. Najpierw zajmiemy się tym, jak zdjąć hybrydy acetonem: 

 • zaopatrz się w mocny aceton lub płyn do usuwania hybryd (kupisz go na przykład w ofercie Semilac), folią aluminiową, waciki oraz pilniczek. 
 • najpierw używając delikatnego pilniczka postaraj się zmatowić lakier na paznokciach. 
 • następnie zamocz waciki w acetonie lub płynie i przyłóż do paznokci
 • zawiń palce w folię aluminiową. 
 • odczekaj 15 minut, a następnie zdejmij folię i delikatnie usuń lakier przy pomocy drewnianego patyczka. Jeśli pozostałości lakieru nadal się nie usuwają, użyj ponownie pilniczka i postaraj się je delikatnie zetrzeć. 

Sposób ten może jednak naruszyć płytkę paznokcia. Warto więc po tym zabiegu pomalować paznokcie olejkiem lub odżywką. 

Jak samodzielnie zdjąć hybrydęJak samodzielnie zdjąć hybrydę / fot. shutterstock

Jak zdjąć hybrydę bez acetonu i folii aluminiowej? 

Nie chcesz używać acetonu? Jeśli planujesz samodzielnie zdjąć hybrydę, możesz użyć do tego frezarki, o ile ją masz. Tak właśnie robią kosmetyczki. Oczywiście nie każda z nas ma frezarkę do paznokci. Ciekawym sposobem są też specjalne naklejki na paznokcie, ale nakłada się je tuż przed nałożeniem lakieru. Kiedy chce się ściągnąć hybrydę wystarczy lekko podważyć i ściągnąć. Niestety trzeba o tym pomyśleć przed wykonaniem manicure, a co jeśli już go masz i chcesz go zdjąć w domu? Innym sposobem jest radzenie sobie samymi pilniczkami o różnym stopniu gradacji, zaczynając od najmocniejszego. 

Jak zdjąć manicure tytanowyJak zdjąć manicure tytanowy / fot. shutterstock

Jak zdjąć manicure tytanowy? 

Manicure tytanowy to sposób na piękne paznokcie wykonywany za pomocą specjalnych pyłków. Utrzymuje się ponad dwa tygodnie i nie niszczy tak płytki paznokcia jak hybrydy. Zdecydowałaś się na manicure tytanowy i chcesz go zdjąć w domu? Postępowanie jest podobne, jak w przypadku hybryd, ale tytan zdejmuje się nieco łatwiej. Oto krok po kroku, jak samodzielnie zdjąć manicure tytanowy: 

 • pilniczkiem lub polerką zmatuj powierzchnię paznokcia z lakierem tytanowym.
 • do małej miseczki wlej ciepłą wodę zmieszaną z acetonem oraz odrobiną oliwki do pielęgnacji paznokci. 
 • zanurz w niej kilka wacików kosmetycznych.  
 • włóż palce do miseczki i mocz około 2 minuty. Po tym czasie zacznij pocierać paznokciami o zanurzone w wodzie waciki aż do momentu, kiedy na paznokciach nie będzie śladu po produkcie. 
 • jeśli produkt się nie usuwa, spróbuj jeszcze raz zastosować pilniczek i włóż znów do wody z acetonem aż do skutku. 
 • po zabiegu posmaruj paznokcie odżywką! 

Tak wyglądają sposoby na to, jak samodzielnie zdjąć hybrydę i manicure tytanowy. Jeśli nie masz czasu udać się do kosmetyczki, koniecznie je wypróbuj. Pamiętaj jednak, że o wiele lepiej robić to w profesjonalnym salonie!