Jak zrobić trwałe fale na włosach

Fale na włosach mogą stworzyć spektakularny efekt, być okazjonalnym elementem stylizacji, albo codzienną fryzurą. Dowiedz się, jak zrobić trwałe fale na włosach, aby zachwycały przez długi czas.

Fale na włosach

Piękne fale nie muszą być fryzurą zarezerwowaną tylko dla celebrytek. W prosty sposób można samodzielnie stworzyć trwałe fale na włosach. Jak? To zależy od efektu, jakiego oczekujesz oraz od długości włosów. Fale można uzyskać za pomocą specjalnego sprzętu, albo przez odpowiednie spięcie włosów. Dzięki zastosowaniu kilku kosmetyków i odpowiednich metod będziesz mogła cieszyć się zachwycającymi i trwałymi falami.

Zobacz wideo

Jak zrobić fale na włosach

Wykonanie fal na włosach wcale nie musi być trudne ani czasochłonne. Metod na zrobienie fal jest kilka:

  • kręcenie włosów lokówką
  • falowanie prostownicą
  • na szczotkę
  • odpowiednie upięcie/związanie włosów

Oprócz sprzętu do stylizacji włosów i własnych umiejętności, warto zaopatrzyć się również w produkty kosmetyczne, które ułatwią kręcenie włosów oraz przedłużą perfekcyjną fryzurę. Przed rozpoczęciem falowania warto sięgnąć po piankę do włosów oraz lakier, który utrwali loki.

Jak zrobić trwałe fale na włosachJak zrobić trwałe fale na włosach fot. Shutterstock

Jak zrobić fale na włosach prostownicą

Fale robione prostownicą wymagają odpowiedniego przygotowanie włosów. Będą się lepiej układać, jeśli przed rozpoczęciem spryskasz je sprayem, który ochroni je przed wysoką temperaturą. W zależności od prostownicy, rodzaju brzegów oraz jej szerokości, fale mogą być delikatne albo wyraźnie skręcone. Wystarczy, że włożysz pasmo między płytki prostownicy, przyciśniesz i zawiniesz w zewnętrzną stronę, przesuwając powoli sprzęt w dół, cały czas zawijając. Po skręceniu włosów utrwal je mocnym lakierem.

Lekkie fale na włosach

Lekkie fale wyglądają naturalnie, a ich wykonanie jest naprawdę proste. Najłatwiejszym sposobem będzie użycie lokówki o dużej średnicy. Warto pamiętać, że im mniejsze pasma będziemy brać do zakręcenia, tym dłużej pozostaną one skręcone.

Jak zrobić delikatne fale na włosach

Delikatne fale możemy uzyskać nawet bez użycia temperatury. Stara metoda kręcenia na wałki sprawdzi się idealnie. Rozwiązaniem dla bardziej leniwych może być odpowiednie upięcie włosów. Wystarczy, że po wieczornym umyciu i osuszeniu włosów podzielisz je na cztery części, a każdą z nich skręcisz, tworząc małe koczki. Rano wystarczy rozpuścić włosy, przeczesać je i spryskać lakierem.

Trwałe fale na włosach

Jeśli zależy ci na trwałych falach możesz zdecydować się na zabieg trwałej ondulacji. Ondulacja to proces, który za pomocą otrzymanej przez połączenie reduktora i amoniaku mieszanki, przerywa naturalne wiązanie włosów prostych lub takich o nieregularnej strukturze, dzięki czemu tracą one swoją naturalną elastyczność. Proces ten pozwala na przystosowanie włosów do kształtu, jaki nadadzą im wałki do ondulacji czy inne narzędzia do stylizacji.