Termoloki czy lokówka? - co wybrać?

Beata Aduckiewicz
03.04.2017 15:30
termoloki

termoloki (termoloki)

Chcesz mieć piękne loki, ale nie wiesz, czy powinnaś zakupić termoloki czy lokówkę? Odpowiadamy na to pytanie. Zobacz!

Termoloki czy lokówka / fot. http://stylenoted.com / kolaż: mat. partneraTermoloki czy lokówka / fot. http://stylenoted.com / kolaż: mat. partnera

Wiele z nas marzy o przepięknych lokach, dlatego robimy wszystko, aby je stworzyć na naszych głowach. Kręcimy na wałki, kupujemy lokówki, układamy je prostownicą. Jest wiele sposobów na wyczarowanie loków. Od jakiegoś czasu na rynku pojawiły się także termoloki, które znacznie skracają czas stylizacji fryzury. Co więc bardziej opłaca się kupić - lokówkę czy termoloki? Funkcję lokówek już pewnie dobrze znasz. Przyjrzymy się wiec, co potrafią elektryczne termoloki.

Hydroloki czy termoloki?

Na rynku mamy do wyboru tak zwane hydroloki, czyli wałki, które trzeba najpierw rozgrzać w gotującej się wodzie. Są zazwyczaj wypełnione piaskiem lub cieczą. Po zagotowaniu nakłada się je na włosy. Są jednak dosyć ciężkie i cały proces stylizacji jest dosyć czasochłonny. Nowoczesne termoloki nagrzewają się elektrycznie w kilka minut. Po rozgrzaniu nakładamy je na włosy na czas od 15 minut do godziny. Są lżejsze i łatwiejsze w obsłudze. Termoloki są jednak droższe niż hydroloki. Warto więc, zanim zdecydujesz się na zakup termoloków, wypróbować najpierw tańszą wersję w postaci hydroloków. Jeśli uzyskana fryzura ci się spodoba, wtedy możesz pomyśleć o zakupie termoloków elektrycznych.

Termoloki - fot. harpersbazaar.com / kolaż: mat. partneraTermoloki - fot. harpersbazaar.com / kolaż: mat. partnera

Jak używać termoloków

Termoloki stosujemy na suche włosy, gdyż wtedy nie niszczą ich aż tak bardzo. Przed stylizacją możemy spryskać włosy ochronnym sprayem albo nałożyć na nie olejek. Następnie dobrze jest podzielić włosy na trzy sekcje - górną i dwie boczne. Z tych sekcji możemy już formować loki. Zazwyczaj w zestawach termoloków znajdują się wałki o różnej grubości. Dzięki temu otrzymamy naturalny efekt. Poniżej znajdziesz tutorial, który pokaże jak używać termoloków i jaki efekt możesz osiągnąć:

Jakie termoloki wybrać?

Podczas kupowania termoloków musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

  • różna wielkość wałków - sprawdź, czy zestaw oferuje różną wielkość wałków. Tylko wtedy osiągniesz naturalne i ładne loki oraz dopasujesz wałki do swoich włosów.
  • materiał, z którego są wykonane - wałki powinny być ceramiczne albo ceramiczno-tytanowe. Dodatkowo miejsce, w którym stykają się z włosami powinno być pokryte miękkim materiałem, jak welur albo aksamit.
  • klipsy - sprawdź, czy w zestawie otrzymasz również klipsy, które pomogą ci zakręcić i utrzymać włosy na wałkach.
  • jonizacja - świetna opcja dla kobiet, których włosy mają skłonności do puszenia się. Jednak opcja ta dostępna jest tylko w droższych modelach.

Lokówka czy termoloki?

Według opinii fryzjerów bezpieczniejsze dla włosów są termoloki, które nie niszczą ich  podczas stylizacji. Ponadto cały proces stylizacji jest szybszy i wymaga od nas mniej pracy. Termolokami możesz wymodelować niemal każdy rodzaj loków. Jednak jest to dosyć droga inwestycja. Ceny wahają się od 200 do 400 zł. Będzie to dobry wybór dla kobiet, które chcą często tworzyć loki nie tylko od święta. Lokówka jest tańsza i łatwiej nią stworzyć różne rodzaje loków. Ponadto lokówkę możesz zabrać w podróż. Wybór należy do ciebie.

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • Dor Kra

    0

    Raczej lokówka, mniej z nia zachodu niż z termolokami. A jak się kupi porządny sprzęt to nie ma się co obawiać o zbyt wysoką temperaturę czy niszczenie włosów. Na przykład moja babyliss C638E ma aż 6 stopni temperatury, więc naprawdę do każdych włosów można ją dopasować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX