Meghan Markle została projektantką! Specjalna kolekcja ubrań księżnej Sussex wspiera kobiety

Meghan Markle podjęła współpracę z charytatywną organizacją Smart Works wspierającą bezrobotne kobiety poszukujące pracy. Całkowity dochód ze sprzedaży kolekcji zaprojektowanej przez księżną Sussex zostanie przekazany na potrzeby fundacji.

Meghan Markle znana jest ze swojego zamiłowania do mody i eleganckiego stylu, który inspiruje kobiety na całym świecie. Księżna Sussex angażuje się również w działania charytatywne, dlatego współpraca przy projekcie organizacji Smart Works doskonale wpisuje się w jej zainteresowania.

Zobacz wideo

Meghan Markle promuje zaprojektowaną przez siebie kolekcję

Na oficjalnym koncie instagramowym Księcia i Księżnej Sussex pojawiły się dziś zdjęcia promujące kolekcję powstałą we współpracy z organizacją Smart Works. Kolekcja Meghan The Smart Set składa się z pięciu elementów, które doskonale nadają się na rozmowę o pracę. Do akcji dołączyły znane brytyjskie marki odzieżowe: Marks & Spencer, Inside Jigsaw, Misha Nonoo oraz John Lewis & Partners. W kolekcji znaleźć można klasyczny zestaw składający się z dopasowanej marynarki oraz spodni cygaretek, białą koszulę, prostą sukienkę, która będzie odpowiednia dla kobiet o każdej figurze oraz eleganckiej torebce typu shopper. Najtańsza rzecz w kolekcji to sukienka Marks&Spencer, która kosztuje 20 funtów. Każda rzecz sprzedana ze specjalnej kolekcji Meghan Markle sfinansuje kolejną przekazaną fundacji Smart Works. 

Meghan Markle "Z dumą wspieramy tę specjalną inicjatywę"

Meghan Markle zwróciła uwagę na fakt, że wiele kobiet szukajacych pracy nie ma odpowiednich ubrań na rozmowę kwalifikacyjną, często również nie wie, jak odpowiednio zestawić wybrane elementy zestawu, aby pasowały do siebie kolorystycznie. Kapsułowa kolekcja zaprojektowana wspólnie z brytyjskimi markami ułatwi kobietom wybór odpowiedniego zestawu, a co za tym idzie, zwiększy ich pewność siebie podczas spotkania z potencjalnym pracodawcą. Na oficjalną premierę Meghan The Smart Set księżna wybrała ubrania ze swojej kolekcji - białą koszulę Misha Nanoo oraz czarne dopasowane spodnie Jigsaw. Elegancką stylizację uzupełniła zamszowymi szpilkami od Jimmy Choo oraz elegancką biżuterią. 

Kolekcja Meghan Markle będzie dostępna w sprzedaży od 12 września przez dwa tygodnie, a całkowity zysk ze sprzedaży zostanie przekazany na działalność organizacji charytatywnej Smart Works.